sortownia Poczty Polskiej zdjęcie
źródło: Poczta Polska

Poczta Polska rozszerza współpracę z dostawcą paczek z AliExpress

Liczba przesyłek z AliExpress, które są dostarczane do Polski, rośnie lawinowo. Poczta Polska poinformowała o rozszerzeniu współpracy z Cainiao Network, dzięki czemu klienci w kraju nad Wisłą otrzymają swoją paczkę jeszcze szybciej.

Poczta Polska przedłuża współpracę z Cainiao, które dostarcza przesyłki z AliExpress

Firma Cainiao Smart Logistics Network została założona w 2013 roku i jest logistycznym oddziałem Alibaba Group, w portfolio której znajduje się też szalenie popularna wśród klientów na całym świecie platforma zakupowa AliExpress. Poczta Polska współpracuje z nią od 2018 roku i dziś poinformowała o przedłużeniu jej na lata 2021/2022.

Cainiao Network transportuje ponad 90% przesyłek do Polski i na świecie. Poczta Polska zapewnia, że dostarcza klientom paczki „szybko, terminowo i w dowolne miejsce w kraju”. Teraz zrobi to jeszcze szybciej – za sprawą nowej umowy na lata 2021/2022, kupujący otrzymają swoje zamówienia nawet już po 15 dniach od złożenia zamówienia na AliExpress. Poczta Polska deklaruje, że paczka dotrze pod drzwi klienta już po dwóch dniach od momentu pojawienia się jej na terenie kraju nad Wisłą.

Poczta Polska sortownia zdjęcie
źródło: Poczta Polska

Zakupy na AliExpress będą teraz jeszcze przyjemniejsze… a przynajmniej w najbliższym czasie

W ostatnim czasie do klientów, którzy kupują na AliExpress, płyną same dobre wiadomości. Komunikat, jaki wydała Poczta Polska, zapewne ma coś wspólnego z niedawną informacją samej platformy, która oficjalnie ogłosiła, że wybrane produkty z niektórych kategorii zostaną dostarczone z Chin do Polski w ciągu maksymalnie 15 dni. Dotyczy to m.in. sprzętu AGD i elektroniki użytkowej.

Ponadto niedawno w Polsce pojawiły się pierwsze automaty paczkowe Cainiao, do których można zamawiać towary z AliExpress. Ich gabaryty nie są jednak szczególnie duże – można powiedzieć, że maszyny są liliputami, jeśli porównać je z czasami niezwykle rozbudowanymi Paczkomatami InPostu (za pośrednictwem których też zresztą można odbierać zakupy). Mimo wszystko pomoże to jeszcze sprawniej dostarczać zamówienia do Polski.

automat paczkowy Alibaba AliExpress Cainiao
Automat paczkowy Cainiao w Warszawie (źródło: Wiadomości Handlowe)

Niedawno dowiedzieliśmy się również o poważnych zmianach w polityce AliExpress, dzięki którym interesy klientów z Unii Europejskiej są lepiej chronione, a doświadczenie korzystania z tej platformy zbliżyło się do tego podczas robienia zakupów w europejskich sklepach.

Niestety, nie wszystkie informacje, jakie spłynęły do nas w ostatnich tygodniach i miesiącach, brzmią tak wspaniale. Już od 1 lipca 2021 roku zacznie obowiązywać „pakiet VAT dla e-commerce”, który może sprawić, że przynajmniej w jakiejś części zakupy w chińskich sklepach przestaną się tak opłacać.