Reklama
POCO logo
POCO (źródło: @IndiaPOCO)

Znamy datę premiery POCO F4 5G. Design jakby znajomy…

Cztery lata temu modelem o nazwie F1 POCO zaczynało swoją karierę na rynku smartfonów. POCO F4 5G to kolejne wcielenie tej serii urządzeń. Dowiedzieliśmy się, kiedy zadebiutuje.

Reklama

POCO F4 5G w przebraniu

Przy okazji podania daty premiery urządzenia, indyjski oddział firmy podzielił się kilkoma informacjami dotyczącymi specyfikacji POCO F4 5G. Sercem urządzenia jest układ mobilny Snapdragon 870 konstrukcja zeszłoroczna, jednak z perspektywy czasu o bardzo dobrze zoptymalizowanym chipsecie. Nie idąc w półśrodki, POCO F4 5G otrzyma 12 GB RAM-u i 256 GB miejsca na dane w standardzie UFS 3.1, choć niewykluczone, że pojawi się też wersja o potężniejszych parametrach. Za odprowadzanie ciepła posłuży siedem warstw arkuszy grafitowych i technologia LiquidCool 2.0.

grafika z datą premiery POCO F4 5G
Źródło: POCO India

Przód smartfona to przede wszystkim 6,67-calowy ekran sAMOLED E4 z wcięciem na przednią kamerkę w jego górnej części. Wyświetlacz osiąga jasność 1300 nitów i obsługuje HDR10+ a częstotliwość odświeżania liczy 120 Hz. Czytnik linii papilarnych wbudowano w przycisk włączania/wyłączania urządzenia. Cała konstrukcja jest odporna na zachlapania na poziomie IP53.

Gdzieś to już widzieliśmy

A co z aparatami? W prostokątnej wyspie znajdują się trzy aparaty – na razie wiemy tylko, że najważniejszy z nich korzysta z sensora o rozdzielczości 64 Mpix i zyskał optyczną stabilizację obrazu.

Gdyby spojrzeć na układ mobilny i ogólny wygląd urządzenia, nie da się nie zauważyć, że POCO F4 5G przypomina Redmi K40s. Różnice są w tym przypadku niewielkie – Redmi ma 40-megapikselową matrycę główną aparatu. Jeżeli pozostałe aparaty nie uległyby zmianie, na tył POCO F4 5G trafiłby jeszcze ultraszeroki obiektyw z matrycą o rozdzielczości 8 Mpix i 119-stopniowym kącie widzenia oraz 2-megapikselowy sensor do makro.

Wszystkiego o POCO F4 5G dowiemy się w dniu globalnej premiery, czyli 23 czerwca. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale ponownie poszlaką może być tu bliźniaczy Redmi K40S – startował on bowiem z pułapu 1800 juanów, czyli ok. 1200 złotych. POCO F4 5G powinien więc kosztować nieznacznie więcej.