fot. Pexels

Plus uruchamia 5G w ofertach na kartę i od razu proponuje duży pakiet internetu w świetnej cenie

Plus był pierwszym operatorem w Polsce, który uruchomił komercyjnie dostępną sieć 5G w Polsce – zrobił to już na początku maja 2020 roku. Już od jutra z najnowszej technologii będą mogli korzystać również użytkownicy ofert na kartę.

5G w Plusie jest dostępne już od kilku miesięcy

Użytkownicy usług abonamentowych są najważniejsi dla każdego operatora i niemal zawsze traktuje się ich priorytetowo. Abonenci Plusa mogą korzystać z technologii 5G już od maja tego roku, czyli prawie pięciu miesięcy. Oczywiście pod warunkiem, że posiadają urządzenie, które obsłuży 5G w tej sieci.

Aktualnie na liście kompatybilnych znajdują się: Huawei P40, P40 Pro i P40 Lite 5G, Huawei Mate Xs, Motorola razr 5G, Motorola Edge, Motorola Moto G 5G Plus, Samsung Galaxy S20 FE 5G i Galaxy A51 5G oraz ZTE Axon 11 5G, a także dwa routery: Huawei 5G CPE Pro 2 i ZTE MC801.

Plus uruchamia 5G w ofertach na kartę

Już od jutra, tj. 1 października 2020 roku, użytkownicy ofert na kartę w Plusie również będą mogli korzystać z technologii 5G bez dodatkowych opłat (do 11 listopada 2020 roku, a przynajmniej tak zapisano w regulaminie promocji).

Plus 5G zasięg
źródło: Polkomtel

Aby móc korzystać z sieci 5G, trzeba jednak znajdować się w jej zasięgu (można go sprawdzić na dedykowanej stronie operatora). Aktualnie technologia 5G jest dostępna na terenie siedmiu miast: w Gdański, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu.

Jak podaje Plus, przy korzystaniu z technologii 5G (aktualnie dostępnej wyłącznie w paśmie 2600 MHz) można uzyskać prędkość pobierania do 600 Mbit/s i wysyłania do 60 Mbit/s.

60 GB internetu za 15 złotych w ofertach na kartę

Operator przy okazji poinformował, że od 1 października 2020 roku ponowi promocję, w ramach której użytkownicy ofert na kartę będą mogli wykupić pakiet, na który składa się w sumie 60 GB internetu, za jedyne 15 złotych. Za jeden GB wychodzi zatem zaledwie 25 groszy!

Jeśli użytkownik taryfy Elastyczna na Kartę, Prosto na Kartę lub Nowy Plush zdecyduje się skorzystać z tej promocji, otrzyma w sumie trzy pakiety o wielkości 20 GB każdy. Kolejne zostaną przyznane po pierwszym, a następnie drugim miesiącu.

Opłata w wysokości 15 złotych jest natomiast pobierana z góry, w momencie aktywowania promocji.

Promocja: 60 GB internetu (3x 20 GB) za 15 złotych w Plusie
Promocja: 60 GB internetu (3x 20 GB) za 15 złotych (źródło: Polkomtel)