smartfon Apple iPhone smartphone
fot. Tyler Lastovich Pexels

Nie musisz kupować smartfona – Plenti ci go wypożyczy. Do wyboru m.in. iPhone 12 Pro

Konsumpcjonizm „zmusza” konsumentów do kupowania nowych towarów, lecz prawda jest taka, że nie każdy może sobie pozwolić na drogi sprzęt. Z odsieczą przybywa Plenti, które wypożycza smartfony, tablety, laptopy, konsole i nie tylko nawet na 12 miesięcy.

Jeżeli kiedykolwiek rozglądaliście się za możliwością wypożyczenia sprzętu elektronicznego, istnieje szansa, że natknęliście się na ofertę polskiego start-upu Plenti. Od teraz pozwala jednak wypożyczyć urządzenia różnej maści (w modelu subskrypcyjnym) nawet na 12 miesięcy.

Plenti wypożyczy ci smartfon, tablet, laptop, konsolę i inne urządzenia

Do tej pory polski start-up oferował wypożyczenie urządzenia na kilka dni lub maksymalnie cztery tygodnie. Od teraz można jednak wypożyczyć smartfon, tablet, laptop, smartwatch i inny sprzęt na dłuższy okres. W zależności od potrzeb, może to być miesiąc, dwa, trzy, sześć lub nawet dwanaście.

jak działa Plenti
źródło: Plenti

Z „subskrypcji” urządzenia można skorzystać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji, dostępnej na systemy Android (Sklep Google Play) i iOS (App Store). Po wybraniu interesującej pozycji klientowi zostanie przedstawiona oferta wraz z cennikiem. Na przykład wypożyczenie smartfona iPhone 12 Pro w wersji 128 GB na 12 miesięcy będzie kosztować 244 złotych miesięcznie, czyli w sumie 2928 złotych. Do tego doliczana jest zwrotna kaucja w wysokości 1 złotego (jeżeli użytkownik zweryfikuje swoją tożsamość).

aplikacja Plenti wypożyczenie smartfona iPhone 12 Pro subskrypcja
źródło: Plenti

Plenti podaje też, że w przypadku 12-miesięcznej subskrypcji, za wypożyczenie słuchawek Apple AirPods Max klient zapłaci 136 złotych co miesiąc, a za Apple Watch 6 40 mm – 91 złotych. Z kolei korzystanie z konsoli PlayStation 5 będzie kosztować 157 złotych miesięcznie. Na terenie Warszawy zamówiony sprzęt zostanie dostarczony nawet w godzinę, natomiast do innych miast na następny dzień za pośrednictwem Paczkomatów InPost.

Dzięki zastosowaniu modelu subskrypcyjnego, comiesięczna należność jest pobierana automatycznie z podpiętej do konta karty. Tak samo wystawiane są też faktury za każdy miesiąc. Warto również zaznaczyć, że wypożyczany przez polski start-up sprzęt jest ubezpieczony, a polisa pokrywa do 60% wartości szkody.

Z ofertą Plenti można zapoznać się także na oficjalnej stronie internetowej – wystarczy wpisać nawet tylko samo miasto, aby zobaczyć dostępne produkty.