Oficjalnie: Play będzie dostarczać internet stacjonarny na łączach Vectry

Internet stacjonarny ma wiele przewag nad internetem mobilnym, nawet tym w wydaniu „domowym”. Dziś biuro prasowe Play oficjalnie poinformowało o nawiązaniu przez operatora współpracy z Vectrą, która skutkować będzie możliwością zakupienia dostępu do szerokopasmowego internetu w salonach Fioletowego.

Mamy tu więc do czynienia z rozszerzeniem współpracy, bowiem Vectra od pewnego czasu oferuje telefonię komórkową, opartą na zasięgu Play. Jak wynika z ostatnich danych, aktualnie korzysta z niej 48 tysięcy użytkowników, a kolejne pięć tysięcy zdecydowało się na ofertę internetu mobilnego.

Vectra – telefonia komórkowa i internet mobilny

Jeśli chodzi o telefonię komórkową, to użytkownicy mają do wyboru trzy pakiety: za 19,99 zł, za 24,99 zł i za 29,99 zł miesięcznie. Obecni klienci Vectry mogą liczyć dodatkowo na rabat w wysokości 5 złotych miesięcznie. W każdym abonamencie operator daje nielimitowane rozmowy na numery komórkowe, paczkę internetu (odpowiednio: 2 GB, 5 GB i 10 GB), natomiast w droższych także nielimitowane SMS-y, MMS-y i połączenia na numery stacjonarne. Co równie ważne, w roamingu w UE użytkownik może korzystać z usług na takich samych zasadach, jak w kraju.

W przypadku internetu mobilnego w Vectrze dostępne są z kolei trzy pakiety: 15 GB za 20 złotych, 30 GB za 35 złotych i 100 GB za 55 złotych. Co ciekawe, ww. ceny obowiązują zarówno przy umowie na 24 miesiące, jak i bezterminowej, aczkolwiek w przypadku tej ostatniej trzeba zapłacić jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 49 złotych.

Internet stacjonarny w Play

Jak wspomniałem, dziś operator oficjalnie poinformował o rozszerzeniu współpracy z Vectrą, dzięki czemu będzie mógł sprzedawać dostęp do szerokopasmowego internetu, korzystając z infrastruktury swojego partnera. Jak napisano w informacji rozesłanej do mediów:

Umowa bazuje na rozliczeniu po cenach hurtowych za każdego podłączonego klienta. W ramach współpracy, Vectra zapewni routery, jak i usługę podłączenia/instalacji. Umowa nie zakłada płatnego z góry wynagrodzenia dla partnera ani dodatkowych nakładów inwestycyjnych ze strony Play. Operatorzy połączą systemy IT, natomiast Play zajmie się działaniami marketingowymi i dystrybucją.

Aktualnie w zasięgu sieci światłowodowej Vectry znajduje się ponad 2,7 mln gospodarstw domowych. Obecnie najwyższą dostępną prędkością internetu jest 600 Mbit/s, ale wkrótce oferta zostanie rozszerzona o 1 Gbit/s. Operator świadczy swoje usługi w technologii DOCSIS.

Oferta PLAY NOW TV będzie dostępna w ramach stacjonarnego dostępu do internetu szerokopasmowego Play. Spółki planują podłączyć pierwszych klientów Fioletowego operatora w pierwszym kwartale 2020 roku.

Źródło: informacja prasowa