fot. Pexels

Pędźcie po internet domowy od T-Mobile, bo od jutra będzie drożej

Wprowadzenie do oferty internetu domowego we wrześniu 2017 roku było strzałem w dziesiątkę. Od tamtej pory T-Mobile kilkukrotnie podwyższało ceny poszczególnych pakietów i teraz operator zapowiedział kolejną podwyżkę. Jeśli nie chcecie płacić więcej, pędźcie do salonu, bowiem nowy cennik będzie obowiązywał już od jutra.

Internet domowy w T-Mobile – cennik

Zaczniemy nostalgicznie: początkowo internet domowy od T-Mobile kosztował 45 złotych miesięcznie za opcję do 20 Mbit/s i 55 złotych miesięcznie za wariant do 60 Mbit/s. Na początku 2018 roku ceny wzrosły do – odpowiednio – 49 i 59 złotych miesięcznie, a po sześciu miesiącach, w czerwcu, operator zwiększył abonament za szybszy pakiet do 65 złotych miesięcznie.

Właśnie dowiadujemy się, że od jutra, tj. 28 czerwca 2019 roku, ceny internetu domowego zostaną podniesione do 59 złotych miesięcznie za opcję do 20 Mbit/s i do 69 złotych miesięcznie za wariant do 60 Mbit/s. Oznacza to wzrost o – odpowiednio – 10 złotych i 4 złote. Od początku obie taryfy zdrożały natomiast o 14 złotych.

Podwyżki na pewno są jakoś uzasadnione (na przykład rosnącymi kosztami), jednak macie ostatnią chwilę, aby zamówić internet domowy w niższej cenie, bowiem po podpisaniu umowy miesięczny abonament nie zostanie podniesiony.

Nowy abonament na internet mobilny

T-Mobile jednocześnie zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży od jutra nowego pakietu internetu mobilnego – za 49 złotych miesięcznie klient dostanie do dyspozycji nielimitowany internet, z czego pierwsze 100 GB zostanie przetransferowane w maksymalnej dostępnej w danym momencie prędkości, a kolejne z ograniczeniem do 1 Mbit/s (aczkolwiek bez żadnych dodatkowych opłat).

Większe paczki internetu w abonamencie

Magentowy operator przy okazji zapowiedział też, że od jutra w taryfie M będzie dawał 15 GB internetu w pełnej prędkości (zamiast 10 GB) za 55 złotych miesięcznie. Z kolei koszt abonamentu w taryfie L, w której wielkość pakietu internetowego wzrośnie z 20 GB do 25 GB, będzie wynosić 70 zł miesięcznie.

Ceny i wielkości paczek internetu w pozostałych abonamentach, w tym w najtańszych taryfach, pozostają bez zmian.

Źródło: informacja prasowa