Play sprzymierzy się z Vectrą i będzie sprzedawać internet stacjonarny

Technicznie rzecz biorąc, Play już jest partnerem Vectry, z tym, że nie w dziedzinie internetu stacjonarnego. Vectra jest komórkowym operatorem wirtualnym, który korzysta z zasięgu Fioletowych. Najwyraźniej przyszła pora na poszerzenie współpracy.

Na początku trzeba zaznaczyć, że nie są to informacje oficjalneDoniesienia z Telko.in mówią jednak o tym, że operator sieci Play prowadzi rozmowy z Vectrą w sprawie możliwości świadczenia usług internetu stacjonarnego, z wykorzystaniem infrastruktury Vectry. Choć żadna z firm nie potwierdza tych rewelacji, to nikt też nie postarał się zdementować tych plotek. Oczywiście nie jest to jeszcze żadne świadectwo ich prawdziwości, ale też pozostawia pole do domysłów – w końcu milczenie też jest pewną formą komunikacji ;)

Reklama

Jeśli rozmowy między Play a Vectrą zakończą się pomyślnie, fioletowy operator będzie mógł oferować swoim nowym oraz obecnym klientom usługi stacjonarnego dostępu do internetu z wykorzystaniem „kabli” Vectry. Zapewne dobrze wpisywałoby się to w plan rozwoju Play, który na początku tego miesiąca zaprezentował nowy, zbiorczy pakiet usług o nazwie HOMEBOX. Zakładając, że współpraca Play i Vectry rozwinie się w spodziewanym kierunku, Fioletowi będą mogli za jakiś czas zaproponować zestaw usług All-In-One, który oprócz homeboksa, będzie wliczał w rachunek opłatę za abonament internetu stacjonarnego.

Obecnie Vectra, jako MVNO, ma 48 tysięcy użytkowników oferty głosowej oraz 5 tysięcy użytkowników mobilnego internetu. Jeśli Play rzeczywiście będzie dążył do uruchomienia możliwości świadczenia stacjonarnych usług internetowych, może pojawić się szansa na niewielkie zamieszanie na rynku usług konwergentnych.

Play wprowadza nowy abonament – PLAY HOMEBOX. I przy okazji podnosi ceny dotychczasowych taryf

źródło: Telko.in przez Telepolis