Cyberpunk 2077 ze zaktualizowanymi wymaganiami sprzętowymi. Tak, jest tu nawet RTX 3080

Dziewiętnaście dni – tyle dzieli nas od premiery gry Cyberpunk 2077. Wielokrotnie przekładany tytuł CD Projekt RED już 10. grudnia ujrzy światło dzienne, najprawdopodobniej powalając przy okazji na kolana wiele z naszych PC-tów. Czy Wasz komputer również zostanie pokonany przez V i spółkę?

Nie chcę zapeszać, ale tak blisko premiery Cyberpunka 2077 nie byliśmy jeszcze nigdy. O najnowszej grze CD Projekt RED wiemy już naprawdę sporo, a jakiś czas temu poznaliśmy również wymagania sprzętowe gry, te jednak ograniczały się tylko do minimalnych, a także zalecanych ustawień. Teraz przyszło nam poznać całą resztę wymagań – również tych dotyczących rozgrywki z włączonym ray tracingiem.

Obszerne wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077

Zaktualizowane wymagania Cyberpunka obejmują aż 7 specyfikacji – w tej najwyższej nie zabrakło nawet najnowszego RTX 3080. Bez owijania w bawełnę, zapraszam do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi Cyberpunka 2077:

Cyberpunk 2077 Wymagania sprzętowe PC

Na całe szczęście, „minimalny próg” nie zmienił się od ostatniego razu i z Cyberpunkiem zapoznają się również osoby z nieco tańszymi/starszymi konfiguracjami. Już GTX 780 i RX 470 powinny pozwolić nam na komfortową grę w najniższych ustawieniach graficznych w rozdzielczości 1080p – mam nadzieję, że chodzi tu również o rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę.

Z całości można wstępnie wywnioskować, że najnowsza gra Redów obciąży przede wszystkim nasze karty graficzne. Mnie najbardziej zaskakuje brak w wymaganiach 16 GB pamięci RAM i obecność stosunkowo przystępnych modeli procesorów, nawet w najwyższych konfiguracjach.

Bądźmy szczerzy, Ryzen 3 3200G czy Ryzen 5 3600 to dość tanie procesory, zestawiając je z wymienionymi kartami graficznymi. Pytanie jednak jak optymalizacja Cyberpunk 2077 sprawdzi się w praktyce, czego dowiemy się pewnie już niebawem.

To co, pójdzie Wam na ultra?

Widzieliście ostatnie Night City Wire?

Dwa dni temu CD Projekt Red zaprezentowało piąty i zarazem ostatni odcinek Night City Wire, czyli serii filmów poświęconym szczegółom gry Cyberpunk 2077. Finalny odcinek skupiał się – jakby inaczej – na „maskotce” gry, czyli postaci Johnnego Silverhanda, granego przez kochanego przez wszystkich Keanu Reeves.

Jeśli hype nadal nie osiągnął u Was poziomu krytycznego, to zapraszam do powyższego filmu. Warto go obejrzeć, chociażby dla ujęć zakulisowych – w materiale znajdziecie opcję włączenia polskich napisów.

Gadżety z Night City do zdobycia w Play

Jeszcze mało Wam Cyberpunka? No to już dosłownie na pożegnanie odsyłam Was również do sieci Play, gdzie zdobyć możecie kilka ciekawych gadżetów związanych z Cyberpunkiem 2077. Są to – między innymi – czapki, naklejki, koszulki czy (całkiem nieźle wyglądająca swoją drogą) kurtka zespołu SAMURAI.

Play Cyberpunk 2077
Źródło: Play

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze specjalny starter z wizerunkiem głównego bohatera gry; w środku znajdziemy 20% zniżki do oficjalnego sklepu CD Projekt RED, naklejki i 25 GB internetu oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y na 30 dni.

Zobacz też: