Doom Eternal RTX 3080

RTX 3080 pręży muskuły w DOOM Eternal. Znaczący skok wydajnościowy względem RTX 2080 Ti!

Za nami premiera najnowszych kart graficznych od NVIDII. Pora więc odstawić marketingowe tabelki oraz suche dane na bok i przyjrzeć się temu, jak RTX 3080 naprawdę radzi sobie w grach. A radzi sobie naprawdę nieźle!

Doom Eternal, jak już wielokrotnie wspominałem, jest dla mnie najlepszą strzelanką tej generacji konsol, co jest zasługą przede wszystkim fenomenalnej rozgrywki. Należy jednak pamiętać również o tym, że jest to też bardzo dobrze wyglądająca gra, w której wysoka wydajność ma przeogromne znaczenie. Jak więc radzi sobie z tym tytułem RTX 3080 w porównaniu z RTX 2080 Ti?

DOOM Eternal + RTX 3080 = MIAZGA

Rozdzielczość 4K. Najwyższe ustawienia graficzne. Dysk tysiąc. RTX 3080 i grubo ponad 100 klatek sekundę! Wyniki wydajnościowe najnowszej karty graficznej NVIDII naprawdę robią wrażenie, tym bardziej, gdy porównamy je z RTX 2080 Ti, który jak do tej pory był jedną z najwydajniejszych pozycji w portfolio zielonego producenta GPU.

Przyrost wydajnościowy wynosi od 20% do nawet 50% – jeśli więc jesteście posiadaczami monitora 4K o odświeżaniu na poziomie 120 Hz, to RTX 3080 powinien być Waszym pierwszym wyborem przy kolejnej rozbudowie PC.

Swoją drogą, wybór DOOM Eternal do porównania mocy obliczeniowej RTX 3080 z zeszłą generacją RTX to bardzo dobry wybór. Gra id Software słynie ze świetnej optymalizacji, tak więc jest to wręcz idealny poligon do przeróżnych testów.

Doom Eternal zadebiutowało na rynku 20 marca 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. W niedalekiej przyszłości ma pojawić się również wersja na Nintendo Switch, jednak nie liczyłbym tam na rozdzielczość 4K w 120 klatkach na sekundę…

Polecamy również: