Poznaliśmy wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077. Z modernizacją PC można się wstrzymać

Im bliżej do premiery najbardziej wyczekiwanej gry 2020 roku – Cyberpunk 2077, tym coraz więcej informacji o niej pojawia się w sieci. Właśnie poznaliśmy wymagania sprzętowe, konieczne do spełnienia by bez przeszkód oddać się rozrywce.

Reklama

Nigdy premiera polskiej gry nie była wyczekiwana tak bardzo

Cyberpunk 2077 produkcji CD Projekt RED to bez wątpienia jeden z najgorętszych tytułów, w jakie przyjdzie nam zagrać w 2020 roku. Odpowiednio budowane napięcie przed premierą, skrupulatnie dawkowane informacje o grze, czy w końcu sam Keanu Reeves tylko podsycały emocje towarzyszące atmosferze oczekiwania u wielu graczy. Teraz na twitterowym koncie gry, prowadzonym przez jej producentów, pojawiły się wymagania sprzętowe do jej uruchomienia. Co istotne, zarówno minimalne, jak i rekomendowane, nie wyglądają na nazbyt wygórowane.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077: wymagania minimalne

By w ogóle myśleć o uruchomieniu Cyberpunk 2077 i grze choćby na minimalnych detalach, nasz komputer powinien składać się z następujących podzespołów:

 • System operacyjny: Microsoft Windows 7 albo Windows 10 w wersji 64-bit;
 • Wersja DirectX: DirectX 12;
 • Procesor: Intel Core i5-3570K, AMD FX-8310;
 • Pamięć RAM: 8 GB;
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB), AMD Radeon RX 470;
 • Dysk: 70 GB wolnego miejsca (rekomendowany SSD).

Takie wymagania minimalne oznaczają, że grę uruchomimy także na leciwych komputerach, złożonych z podzespołów, które nawet w okresie swej świetności nie należały do najdroższych na rynku.

Cyberpunk 2077: wymagania rekomendowane

Oczywiście, dla w pełni komfortowej gry lepiej dysponować mocniejszym komputerem. Wymagania rekomendowane dla Cyberpunk 2077 prezentują się następująco:

 • System operacyjny: Microsoft Windows 7 albo Windows 10 w wersji 64-bit;
 • Wersja DirectX: DirectX 12;
 • Procesor: Intel Core i7-4790, AMD Ryzen 3 3200G;
 • Pamięć RAM: 12 GB;
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB, AMD Radeon R9 Fury
 • Dysk: 70 GB wolnego miejsca, SSD

Z uwagi na fakt, że gra wykorzystuje technologię dźwięku Dolby Atmos, producent zaleca, by karta dźwiękowa komputera była z nią zgodna.

Cyberpunk 2077 - wymagania sprzętowe
fot. CD Projekt RED

Z modernizacją nie trzeba się spieszyć

Wymagania sprzętowe stawiane komputerom, zarówno minimalne jak i rekomendowane, nie należą do najbardziej wygórowanych. Oznacza to, że nawet posiadacze starszych komputerów, budowanych z myślą o grach, nie powinni mieć problemu z uruchomieniem i graniem w Cyberpunk 2077.

Oczywiście, gracze, którzy oczekują gry w najwyższych detalach i jak największą ilością wyświetlanych klatek na sekundę, będą musieli uzbroić się w znacznie wydajniejsze komputery, jednak zdecydowana większość z nich już teraz korzysta z komputerów w odpowiedniej konfiguracji.

Z drugiej strony, czy premiera Cyberpunk 2077 to dobry moment do ulepszenia jednostki, na przykład o któregoś z nowych RTX-ów od NVIDII? Biorąc pod uwagę możliwość wykorzystania technologii Ray Tracing, którą gra będzie wspierać – jak najbardziej!