Pakiet Office został zjednoczony w ramach jednej aplikacji na iPadOS

Word, Excel oraz PowerPoint są jednymi z najlepszych oraz najpopularniejszych programów biurowych na świecie. Microsoft wciąż prezentuje aktualizacje swojego pakietu i rozszerza jego funkcjonalność na większości popularnych systemów operacyjnych.

Reklama

Jeden Office na wszystkich platformach

Aplikacje biurowe firmy Microsoft cieszą się ogromnym zaufaniem oraz zadowoleniem użytkowników. Programy popularne niegdyś głównie na komputerach osobistych, dziś przeżywają swój rozkwit na urządzeniach mobilnych.

(fot. Microsoft)

W ostatnim czasie, aplikacje składające się na pakiet Office doczekały się wielu udanych aktualizacji. Na przykład, unowocześniono wygląd interfejsu oraz szybkość działania wersji na iOS. Programy biurowe Microsoftu dostępne na iPadach doczekały się wprowadzenia obsługi gładzika oraz myszy, natomiast dostępne na tabletach Apple Word oraz PowerPoint zaczęły obsługiwać tryb Split View.

Jedną z największych nowości, zaprezentowanych przez Microsoft na systemach mobilnych, okazało się jednak połączenie wszystkich programów wchodzących w skład pakietu Office w ramach jednej aplikacji. Mogą już z tego skorzystać posiadacze iPhone’ów oraz urządzeń pracujących pod kontrolą Androida.

fot. Microsoft

Premiera na iPadOS

Nowa aplikacja Microsoft Office jest od teraz dostępna także na systemie operacyjnym kontrolującym iPady. Producent informuje, że została ona zoptymalizowana specjalnie z myślą o systemie dedykowanym tabletom Apple.

Zjednoczony pakiet biurowy jest już dostępny w sklepie AppStore i jego pobranie jest całkowicie darmowe. Jednak, aby móc korzystać z opcji udostępniania oraz współpracy w usłudze Microsoft 365, konieczne jest opłacanie subskrypcji.

Miesięczny koszt opcji Microsoft 365 Personal wynosi minimalnie 29,99 zł miesięcznie. W ramach tego abonamentu otrzymujemy dostęp do wersji Premium programów Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote, z możliwością pracy offline. Subskrypcja może być dostępna dla jednej osoby, na 5 różnych urządzeniach, a dodatkowym bonusem jest 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive.

Mimo premiery zjednoczonego pakietu Office, osobne aplikacje służące do obsługi Worda, Excela oraz PowerPointa wciąż pozostają dostępne w sklepie Apple. Nie mamy pewności czy Microsoft zamierza je wycofać w niedalekiej przyszłości, mimo iż funkcjonalnie nie oferują więcej od ich wersji połączonych w ramach jednego oprogramowania.