fot. Microsoft

Microsoft udostępnia aktualizację pakietu Office dla iPadów

Pakiet Microsoft Office jest jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym, pakietem biurowym na świecie. Firma dba o niego nie tylko na komputerach, ale także na urządzeniach mobilnych. Właśnie dlatego zdecydowano się na wprowadzenie kilku nowości dla użytkowników pakietu na tabletach z serii iPad.

Reklama

Z Microsoft Office, w swoim całym życiu, miał okazję korzystać chyba każdy. Dość powiedzieć, że jest to prawdopodobnie najbardziej popularny pakiet biurowy na świecie. Tym razem Microsoft przekazał dobre informacje dla posiadaczy tabletów z logo nadgryzionego jabłka, ponieważ ich urządzenia otrzymają aktualizację, dzięki której korzystanie z Office’a ma być jeszcze przyjemniejsze.

Office na iPadach zyska nowe możliwości

Głównym celem tej aktualizacji jest wykorzystanie możliwości, jakie daje iPad. Mianowicie, chodzi o użycie i wprowadzenie obsługi gładzika i myszy w aplikacjach Microsoft Word, Excel oraz PowerPoint. Dzięki temu użytkownicy posiadający myszy Magic Mouse czy klawiatury Magic Keyboard będą mogli wykorzystać ich potencjał na swoim iPadzie. Zmiana ta pozwala na łatwe sterowanie kursorem i płynną nawigację po programach.

Microsoft Office na iPad - zmiany
fot. Microsoft

Podczas przesuwania palcem po wbudowanym gładziku Magic Keyboard kursor zmieni się w narzędzie, którego użytkownik będzie potrzebował w zależności od wskazywanej treści. Natomiast z myszy lub gładzika, połączonych z iPadem, można skorzystać do typowych zadań, takich jak podświetlanie fragmentu tekstu w programie Word, wybieranie wielu komórek w programie Excel czy przesuwanie i zmiana wielkości grafiki w programie PowerPoint.

Odświeżenia doczekał się także UI, a dokładnie ekran startowy i wstążka, które od teraz mają być bardziej przejrzyste i pozwolić skupić się użytkownikowi na tym, co w danym momencie musi wykonać.

Microsoft Office na iPad - zmiany
fot. Microsoft

Zmiany będą stopniowo wdrażane na kolejnych urządzeniach z serii iPad. Każdy powinien otrzymać aktualizację w stosownym czasie. Microsoft informuje, że są to tylko jedne z wielu zmian jakie nadejdą lub już nadeszły do pakietu Office. Trzeba więc uważnie obserwować, ponieważ niektóre rzeczy mogą dużo zmienić w sposobie używania aplikacji.

Polecamy również: