(fot. Tabletowo.pl)

Nowy Microsoft Office na Androida – jedna aplikacja, by wszystkimi rządzić

Korzystasz z całego pakietu biurowego Microsoftu? Teraz na Androidzie nie będziesz musiał instalować kilku oddzielnych aplikacji, wystarczy nowy MS Office.

Reklama

Word, Excel, PowerPoint i więcej w jednej aplikacji

Po pierwszej zapowiedzi i miesiącach testów, firma z Redmond zdecydowała się na wydanie stabilnej wersji rozbudowanej aplikacji Microsoft Office. Mamy do czynienia z oprogramowaniem, które łączy możliwość pracy z dokumentami tekstowymi, arkuszami kalkulacyjnymi i prezentacjami.

Reklama

Jak sama nazwa wskazuje, nowy Office zawiera w sobie Worda, Excela i PowerPointa. Bez konieczności uruchamiania osobnych narzędzi, możemy przeglądać i edytować pliki zlokalizowane lokalnie na smartfonie, a po zalogowaniu się na konto Microsoft, również te znajdujące się w chmurze OneDrive.

Nie zabrakło kilku dodatkowych narzędzi. Microsoft Office synchronizuje się z aplikacją notatki dostępną na Windowsie 10, posiada własną odmianę skanera Office Lens, a także czytnik kodów QR. Możliwe jest również szybkie udostępnianie plików z innym użytkownikiem, który także posiada zainstalowaną nową apkę Microsoftu.

Mimo iż mamy do czynienia z dość rozbudowanym oprogramowaniem, to całość działa naprawdę sprawnie. Nie zauważyłem żadnych problemów z wydajnością – polecenia użytkownika wykonywane są niemal natychmiast, pliki otwierają się szybko, a poszczególne funkcje działają poprawnie.

Jeśli więc preferujesz mieć wszystko w jednej aplikacji, to nowy Office jest jak najbardziej godny polecenia. Wyraźnie widać, że Microsoft włożył w niego sporo pracy i udostępnił dopracowane narzędzie do pracy z pakietem biurowym.

Co z tabletami i Chromebookami?

Serwis Android Police zwraca uwagę na jeden problem, który w wybranych scenariuszach może skreślić chęć porzucenia oddzielnych aplikacji. MS Office nie został dostosowany do obsługi tabletów i Chromebooków. Natomiast Word, Excel czy PowerPoint świetnie sobie radzą na urządzeniach z większymi ekranami, niezależnie czy pracujemy na tablecie czy laptopie z Chrome OS.

Niewykluczone, że w przyszłości, wraz z kolejnymi aktualizacjami, Microsoft rozwiąże wspomniane niedociągnięcia. Obecnie z aplikacji najwygodniej korzysta się wyłącznie na smartfonach. Jeśli chcecie sprawdzić nowego MS Office, to jest on już dostępny w Google Play dla wszystkich zainteresowanych użytkowników.

Polecamy również:

Nareszcie! Aplikacje z pakietu Office doczekały się zmian na iOS

źródło: Android Police