Oto lista urządzeń, które mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat | Tabletowo.pl

Oto lista urządzeń, które mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Google już oficjalnie potwierdziło, że Android N będzie nosił oznaczenie 7.0 Nougat. Użytkownicy zaczynają się więc już zastanawiać, czy ich urządzenie otrzyma aktualizację do najnowszej wersji systemu. Poniżej znajdziecie listę sprzętów, które mogą się jej spodziewać.

Zacznijmy od Nexusów, ponieważ to one zawsze dostają aktualizację w pierwszej kolejności. Androida 7.0 Nougat z pewnością otrzymają Nexus 6P oraz Nexus 5X. Do tej dwójki dołączy najpewniej również Nexus 6 i Nexus 9 (dla nich wsparcie oficjalnie kończy się w październiku, więc na update mogą załapać się rzutem na taśmę) oraz – choć nie jest to jeszcze w 100% pewne – Nexus 5 i Nexus 7 (2013).

HTC z kolei oficjalnie potwierdziło, że Androida 7.0 Nougat otrzymają: HTC 10, HTC One A9 oraz HTC One M9.

Samsung natomiast nie zabrał głosu w tej sprawie. Koreańczycy nie mają jednak tego w zwyczaju, ale mimo to aktualizacji będą mogli spodziewać się na pewno posiadacze Galaxy S7, Galaxy S7 Edge oraz Galaxy Note 7. Android 7.0 Nougat powinien też trafić na pokład Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy Note 5.

LG również nie złożyło jeszcze żadnych deklaracji, ale aktualizacja na pewno nie ominie LG G5 oraz z dużym prawdopodobieństwem również zeszłorocznego flagowca, czyli LG G4.

Analogiczną sytuację mamy w przypadku OnePlusa. Ma on jednak bardzo wąskie portfolio, więc Android 7.0 Nougat powinien trafić do użytkowników modeli OnePlus 3, OnePlus 2 oraz OnePlus X.

Na koniec Lenovo. Obecnie jest ono właścicielem Motoroli, a ta jest znana z tego, że udostępnia najnowszą wersję systemu operacyjnego większości swoich urządzeń z portfolio. Androida 7.0 Nougat powinny więc otrzymać:

Oczywiście to na pewno tylko część urządzeń, które mogą spodziewać się aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Z czasem poszczególni producenci powinni udostępnić oficjalne listy i wtedy dowiemy się o wiele więcej.

Źródło: Phone Radar

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona