telewizor TV
fot. Alehandra13 / Pixabay

Masz telewizję od Orange? Mamy dla Ciebie ważną wiadomość

Na klientów Orange czeka ważna wiadomość. Operator informuje bowiem o wycofaniu niektórych kanałów ze swojej oferty telewizyjnej, co uprawnia jej użytkowników do wypowiedzenia umowy bez przykrych konsekwencji finansowych.

Masz telewizję od Orange? Mamy dla Ciebie ważną wiadomość

Aktualnie w standardowej ofercie klienci Orange otrzymują dostęp do 120 kanałów, w tym 79 w rozdzielczości HD i dwóch w 4K, ale w zależności od potrzeb i oczekiwań, mogą zwiększyć liczbę kanałów do nawet ponad 200, w tym tych z oferty Eleven, Filmbox, Cinemax, HBO i CANAL+.

Orange telewizja i światłowód oferta cennik
Oferta telewizji z internetem światłowodowym i abonamentem telefonicznym (źródło: Orange)

Oferta telewizji nie jest jednak stała i niezmienna. Regularnie pojawiają się w niej nowe kanały, a niektóre z niej znikają. I tak też jest w tym przypadku – operator informuje, że firma A+E Networks wkrótce zakończy nadawanie kanału Lifetime HD w Polsce, a od 22 lutego 2022 na jego miejscu pojawi się kanał filmowo-serialowy Red Top TV HD.

To jednak nie koniec zmian w ofercie – telewizja Orange wzbogaci się o nowy kanał Filmax z filmami i serialami, a do tego w pakiecie Komfortowym kanał E! Entertainment zastąpi Red Carpet, natomiast program SciFi HD – Dizi. Ponadto operator wyłączy kanał Duck TV, ponieważ wygasa umowa na jego dostarczanie z zewnętrznym dostawcą.

Jednocześnie użytkownicy pakietu Optymalnego od 19 stycznia 2022 będą mogli oglądać kanał Crime+Investigation Polsat, a od 1 lutego do 6 marca również Romance TV oraz kanały z pakietów FilmBox i Eleven Sports.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Grupa Polsat Plus też wysyła do swoich klientów informację o wycofaniu z oferty kanału Lifetime HD oraz możliwości rozwiązania umowy z tego powodu bez przykrych konsekwencji finansowych. Taką samą możliwość mają też klienci Orange – operator informuje w korespondencji, że jeśli nie akceptują najnowszych zmian w ofercie telewizji, mogą wypowiedzieć umowę bez konieczności zwracania ulgi, którą im przyznano.

Trzeba jednak pamiętać, że umowę można wypowiedzieć bez konsekwencji finansowych do dnia wprowadzenia zmian w ofercie telewizyjnej, tj. do 22 lutego 2022 roku, na przykład w salonie Orange.