Samsung Galaxy A50

Klienci Orange w 2019 roku najczęściej wybierali smartfony Samsunga

Wiele osób kupuje nowy smartfon wraz z abonamentem – to bardzo ważny kanał dystrybucji dla większości producentów (tj. dla tych, którzy współpracują z operatorami). Jak pokazuje praktyka, preferencje klientów dynamicznie się zmieniają. Świadczy o tym fakt, że w 2019 roku abonenci Orange najczęściej wybierali smartfony marki Samsung. Urządzenia Huawei cieszyły się znacznie mniejszą popularnością niż w 2018 roku.

Orange należy do tzw. Wielkiej Czwórki i ma realny wpływ na wyniki sprzedażowe producentów smartfonów, bowiem klienci często dobierają nowe urządzenie przy podpisywaniu nowej lub przedłużaniu dotychczasowej umowy. Oferta każdego operatora, jeśli chodzi o inteligentne telefony, jest bardzo bogata i abonenci mają z czego wybierać. Jak wynika z informacji udostępnionych przez rzecznika Orange, Wojciecha Jabczyńskiego, w 2019 roku najlepiej schodziły niedrogie propozycje z portfolio Samsunga.

Najlepiej sprzedające się smartfony w Orange w 2019 roku

W zakończonym niedawno roku klienci Orange najczęściej wybierali Samsunga Galaxy A20e – ten model cieszył się największym wzięciem wśród abonentów pomarańczowego operatora. Bardzo chętnie wybierali oni także nieco tańszego Samsunga Galaxy A10. Na trzecim miejscu pod względem popularności znalazł się Huawei P Smart 2019. Do TOP 5 załapały się również Samsung Galaxy A50Samsung Galaxy A40.

Jak widać, w 2019 roku największym wzięciem cieszyły się budżetowe i średniopółkowe smartfony marki Samsung. W TOP 5 znalazł się tylko jeden od Huawei, co jest z jednej strony zaskakujące, ponieważ w podobnym zestawieniu za 2018 rok w najpopularniejszej piątce były aż trzy urządzenia tej marki, a z drugiej raczej naturalne, bowiem od maja firma jest na tapecie za sprawą konfliktu ze Stanami Zjednoczonymi i niezbyt jej to służy – prawdopodobnie mocno wpłynęło to na decyzje zakupowe klientów.

Mimo że w 2019 roku w ujęciu globalnym Huawei sprzedał rekordową liczbę smartfonów (~240 milionów), to ostatnio w Polsce spadł na trzecie miejsce pod względem wolumenu sprzedaży (w czwartym kwartale 2019 roku prześcignęło go Xiaomi). Samsung ma natomiast powody do radości, bowiem TOP 5 najlepiej sprzedających się inteligentnych telefonów w Orange pokazuje, że jego urządzenia spełniają oczekiwania klientów, skoro tak chętnie są przez nich wybierane.

Źródło: @RzecznikOrange