Orange, Plus i T-Mobile także udostępniają informacje o najlepiej sprzedających się smartfonach 2018 roku

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, chyba nie spodziewał się takiej reakcji na swój materiał wideo o najlepiej sprzedających się smartfonach 2018 roku. W krótkim czasie pojawiły się informacje dostarczone przez pozostałych „dużych” operatorów. 

Gdzieniegdzie listy te się pokrywają. Wszak można było się spodziewać, że najlepiej rozchodzącymi się modelami będą te tańsze i biorące udział w promocjach. Przypomnijmy więc, jak wyglądała sytuacja w Play. Tam TOP 5 2018 wyglądał następująco:

Reklama

Przyda się, bo będziemy mogli porównać to mini zestawienie z danymi dostarczonymi przez innych operatorów.

Orange

 

Wygląda to podobnie jak w wypadku Fioletowych. Bylibyśmy zaskoczeni obecnością na liście jakiegoś flagowca. Różnice polegają tylko na tym, że w Orange w TOP 5 nie ma żadnego przedstawiciela spoza duetu największych: Huawei i Samsunga. Popularnością cieszyły się Huawei P20 Lite i Samsung Galaxy J3 (2017), co od razu nasuwa skojarzenia z niską półką.

Plus

Niemal identyczną listę przedstawił Plus. Wśród najlepiej sprzedających się urządzeń w tej sieci w 2018 roku znalazły się:

  1. Samsung Galaxy J3 (2017)
  2. Huawei P20 Lite
  3. Samsung Galaxy J5 (2017)
  4. Huawei Mate 10 Lite
  5. Huawei Y7 Prime (2018)

Różnica polega tylko na wskoczeniu Huawei Y7 Prime na piątą pozycję. I znów kompletna dominacja Samsunga i Huawei.

T-Mobile

Trochę inaczej, jak u innych operatorów, przedstawia się sytuacja w obozie Magentowych. Huawei jakby tu mniej, a oprócz tego w  topce mamy aż dwa modele Koreańczyków z najwyższej półki – Galaxy S7 i Galaxy S8. Żaden z nich nie jest ubiegłorocznym flagowcem Samsunga, więc ich wysoka pozycja wynika najpewniej z solidnych obniżek cen w T-Mobile. Zalew budżetowców w tym wypadku został odrobinę przełamany.

Powyższe listy nie są specjalnie odkrywcze. Choć dotyczą tylko sprzedaży operatorskiej, to potwierdzają jedynie silną pozycję Samsunga i Huawei na naszym rynku. Pytanie tylko, czy ci producenci nadal będą tak zgodnie się nim dzielić. Raz po raz słyszymy głosy, że Huawei powoli prześciga Koreańczyków w sprzedaży smartfonów w Polsce i jesteśmy ciekawi, jak ta rywalizacja będzie wyglądać w tym roku.

 

źródło: @RzecznikOrange, @TMobilePolska, Spider’s Web