Samsung Galaxy Z Flip 3

OPPO może zaorać Galaxy Z Flip 3

Nie ma żadnych wątpliwości, że obecnie Galaxy Z Flip 3 to najpopularniejszy składany smartfon typu clashell. OPPO może jednak zdetronizować ten model, ponieważ pracuje nad swoim składakiem z klapką, który ma być dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie.

OPPO szykuje mocnego konkurenta dla Galaxy Z Flip 3

Galaxy Z Flip 3 nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością. Jak to mówią, cena czyni cuda – to obecnie najtańszy składany smartfon z klapką, w dodatku z topową specyfikacją, która deklasuje bezpośrednią konkurencję. Samsung nie musi się zatem obawiać o jego sprzedaż. A przynajmniej na razie, bowiem taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie.

składany smartfon OPPO Find N foldable smartphone fot. Tabletowo.pl
Find N (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

OPPO dopiero niedawno weszło w segment składanych smartfonów. Firma zaprezentowała Find N 15 grudnia 2021 roku i obecnie sprzedaje go wyłącznie w Chinach. W dniu premiery deklarowano, że urządzenie będzie dostępne globalnie, jeśli na rodzimym rynku dobrze się sprzeda. Tak się stało, zatem liczymy, że wkrótce zostanie wprowadzone także do Polski.

Zapowiada się jednak na to, że będziemy czekać z niecierpliwością nie tylko na polską premierę Find N, ponieważ na horyzoncie pojawił się kolejny godny zainteresowania (a być może nawet i kupienia) składany smartfon chińskiego giganta.

Według doniesień, przekazanych przez serwis 91mobiles, który jest wiarygodnym źródłem informacji na temat nadchodzących urządzeń, producent pracuje nad swoim pierwszym składanym smartfonem z klapką. Już samo to jest interesujące, jednak jeszcze bardziej jest to, iż model ten ma być tańszy niż Galaxy Z Flip 3!

Niestety, musimy uzbroić się w dużo cierpliwości, ponieważ pierwszy składany smartfon OPPO z klapką ma zadebiutować dopiero w trzecim kwartale 2022 roku, czyli w okresie od lipca do września. Z drugiej strony, jest zatem jeszcze trochę czasu, aby do sieci przedostało się więcej informacji na jego temat. Oby były tak samo interesujące jak te dotyczące ceny.

Co więcej, nie będzie to jedyny nowy składany smartfon marki – producent pracuje nad jeszcze jednym, który prawdopodobnie okaże się bezpośrednim następcą oczekiwanego przez nas w Polsce Find N i zadebiutuje na przełomie 2022 i 2023 roku.