MegaPowerbank
Źródło: Handy Geng (youtube.com)

Ten powerbank jest gigantyczny! Takiego jeszcze nie widziałeś

Kiedy myślisz sobie, że są na świecie rzeczy, których nikt nie stworzyłby przy zdrowych zmysłach, znajduje się ktoś, kto postanawia wyprowadzić Cię z błędu. Jedną z takich osób jest Handy Geng.

27000000 mAh w powerbanku

Kim jest wspomniany Handy Geng? To mieszkaniec Hong Kongu, influencer-majsterkowicz. Na koncie posiada m.in. pojazd elektryczny do madżonga, jeżdżące pianino do barbecue i obieraczkę do ananasów w postaci manekina do kung fu. Tym razem Geng postanowił zrobić coś bardziej praktycznego – stworzył własny powerbank. Nie jest to jednak typowy mobilny bank energii.

Handy Geng Powerbank
Źródło: Handy Geng (źródło: YouTube)

Patrząc na konstrukcję powerbanku, wygląda on na pakiet baterii wzięty rodem z jakiegoś auta elektrycznego. Geng obudował całość blachą i zaokrąglił obudowę na bokach, dzięki czemu sprzęt przypomina typowy mobilny bank energii, tylko powiększony wielokrotnie. Pozostało umieścić wejścia do ładowania smartfonów i wyjście na podładowanie urządzenia.

Oczywiście ładowanie 2-3 smartfonów to dla Hongkończyka za mało, więc powerbank ma jedno wejście ładujące oraz aż 60 wtyczek do ładowania. Oprócz rozmiaru, sprzęt wyróżnia się również wielkością napięcia elektrycznego – zamiast 12 V mamy tu pełnoprawne 220 V.

Na udostępnionym na YouTube materiale wideo Geng podłącza do swojej mobilnej ładowarki 20 urządzeń, w tym smartfony, tablety i laptopy. Wszystko ładowane jest w tym samym czasie. Co więcej, dzięki wysokiemu napięciu i gniazdom rodem z azjatyckiego mieszkania, do powerbanka podłączono również telewizor, pralkę i elektryczną kuchenkę. Widać, że Geng nie jest amatorem w dziedzinie majsterkowania – wszystkie sprzęty działały przez dłuższy czas bez żadnego spięcia.

Gengowi udało się zawstydzić wszystkich producentów powerbanków i stworzyć urządzenie, za pomocą którego podładujemy telefon i zrobimy pranie w lesie. Niestety, gabaryty tego „mobilnego banku energii” wymagałyby od nas używania wózka, aby zabrać go wszędzie ze sobą.

No i nie zapominajmy o wadze. Pakiet baterii w aucie elektrycznym waży około pół tony, więc zapakowanie powerbanka na przyczepkę wymaga ogromnej siły. A jeszcze trzeba go przetransportować. Pozostaje więc postawić „pomysł” w domu i używać jako zapasowe źródło energii w przypadku braku prądu. Do tego powerbank Genga sprawdzi się idealnie.