oppo reno 9 pro grafika
Źródło: OPPO

W tym smartfonie OPPO możemy dostać obiektyw peryskopowy

Premiera smartfonów z serii Reno9 od chińskiego producenta OPPO miała miejsce w zeszłym listopadzie i pomimo upływu paru miesięcy nadal nie trafiły one na rynek europejski. Teraz okazuje się, że marka może planować debiut serii Reno10, która trafi do sprzedaży poza granicami Chin. Ponadto poznaliśmy jej częściowe specyfikacje.

OPPO Reno w Polsce

Problem smartfonów OPPO jest taki, że do Polski bardzo rzadko trafiają modele z serii Reno. Do niedawna ostatnią generacją, którą oficjalnie mogliśmy kupić w naszym kraju, była Reno7, a dopiero kilka tygodni temu zadebiutował u nas model Reno8 T.

smartfon OPPO Reno 8T smartphone
OPPO Reno 8T (fot. producenta)

Nieco inaczej może być w przypadku Reno10, gdyż według przecieków smartfony z tej serii mają trafić do sprzedaży w Indiach już w najbliższych miesiącach. Warto przy tym zaznaczyć, że Indyjczycy nie dostali Reno9. Jest zatem nadzieja, że marka pójdzie za ciosem i także na rynku europejskim, a więc i w Polsce, uświadczymy w najbliższych miesiącach dziesiątą generację OPPO Reno.

Wyciekła część specyfikacji

Dzięki informacjom udostępnionym przez użytkownika o pseudonimie DigitalChatStation w chińskim serwisie Weibo wiemy, że od OPPO Reno10 spodziewać można się wyświetlacza o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości FHD+, a także kamerki do selfie 32 Mpix oraz dwóch obiektywów portretowych na pleckach.

schemat OPPO Reno10 Pro+ smartfon smartphone
(źródło: Weibo @DigitalChatStation, via: GSMArena)

Nieco więcej technikaliów zdradzonych zostało na temat Reno10 Pro+, czyli najwydaniejszego modelu z rodziny. Ma on dzierżyć akumulator o pojemności 4600 mAh, ekran o rozdzielczości 1.5K, aparat główny 50 Mpix, którego sensorem będzie Sony IMX890 oraz obiektyw peryskopowy. Szczególną uwagę przyciąga ten ostatni, bo rzadko widuje się urządzenia w tym przedziale cenowym z takim aparatem.

Wcześniej ta sama osoba udostępniła schemat smartfona, który potwierdza obecność peryskopu, a także zdradza design na pleckach. Wygląda na to, że OPPO planuje dla odmiany zaoferować wyspę na aparaty w kształcie pastylki zamiast prostokątu, jak to miało miejsce w poprzednich generacjach. U góry ekranu widoczna jest z kolei wyśrodkowana dziurka na kamerkę przednią.

Nie zostały jeszcze zdradzone żadne informacje na temat przewidywanej ceny lub dokładnej daty premiery, natomiast plotki sugerują, że rodzina Reno10 zadebiutuje już niebawem i będzie kolejną generacją serii średniaków OPPO.