OPPO Pad Air (fot. OPPO)

OPPO praktycznie przyznało się do kopiowania Apple. Jak inaczej odebrać ten tablet?

Pierwszy tablet OPPO był dowodem na to, że firma nie zamierza odpuszczać sobie tego segmentu rynku. Okazuje się, że firma planuje pokazać kolejne urządzenie tego typu. Jego nazwa bezpośrednio nawiązuje do produktów Apple.

Oppo Pad Air – brzmi znajomo?

Nie da się uniknąć skojarzeń OPPO Pad Air z iPadem Air od Apple. Po prostu się nie da. Sam producent zdaje się zgadzać na poprowadzenie takiej ścieżki myślowej. Mało tego, samą nazwą nowego produktu do tego zachęca.

Jak na razie, nowy tablet z Chin pojawił się jedynie na stronie producenta z opisem, że wszystkie szczegóły zostaną przekazane podczas prezentacji 23 maja. Jednakże jednocześnie OPPO publikuje podstawową specyfikację sprzętu, potwierdzając, z jakim tabletem będziemy mieli do czynienia.

Jak można wyczytać ze strony OPPO, tablet zyska wyświetlacz 2K o standardowej częstotliwości odświeżania 60 Hz. W środku znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 680, wraz z maksymalnie 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Podstawowy model zyska 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej.

W obudowie o grubości 6,94 mm znajdzie się miejsce dla 4 głośników z Dolby Atmos. Wydaje się, że czytnik linii papilarnych zostanie wmontowany w przycisk zasilania, a z tyłu znajdziemy oczko 8-megapikselowego aparatu. Urządzenie zasili bateria o pojemności 7100 mAh z obsługą ładowania 18 W. OPPO Pad Air będzie występować w dwóch wersjach kolorystycznych – ciemnoszarej oraz srebrnej.

Dodatkowe funkcje obejmują kompatybilność z magnetyczną klawiaturą Bluetooth czy wsparcie dla rysika.

OPPO na razie nie podaje ceny tabletu. Wystarczy jednak poczekać kilka dni, by stała się ona jasna. Zresztą, nie spodziewamy się drożyzny – takie podzespoły, w połączeniu z wiedzą o tym, że mocniejszy OPPO Pad nie jest wyceniony po zbójecku, zapewniają raczej rozsądne ceny.