oppo logo
(źródło: Oppo)

Oppo ma w planach nie tylko jeden, a przynajmniej dwa tablety

Rynek tabletów w ostatnim czasie stał się wyjątkowo atrakcyjny dla producentów. Na tyle, że niektórzy z nich zdecydowali się albo na wielki powrót (zob. Nokia T20), albo stworzyć pierwsze tego typu urządzenie (zob. realme Pad). Do tego drugiego grona należy również Oppo, które ma w planach na początek wprowadzić do sprzedaży przynajmniej dwa modele.

Oppo ma w planach nie tylko jeden, a przynajmniej dwa tablety, a może nawet i cztery?

W sieci pojawiła się solidna dawka informacji na temat tabletów, nad którymi pracuje Oppo. Według danych, udostępnionych przez bardzo wiarygodnego leakstera, Digital Chat Station, producent rozważa wprowadzenie na rynek dwóch modeli. Co prawda w załączonej poniżej tabeli możecie zobaczyć aż cztery produkty, lecz dwa pierwsze obsługują rysik, natomiast dwa ostatnie nie. Najwyraźniej firma nie jest jeszcze zdecydowana w tym aspekcie.

Widać natomiast, że celuje raczej w bardziej budżetowy segment, ponieważ podane w tabeli ceny to równowartość ~800-860 złotych. Jednocześnie jest zainteresowana wprowadzeniem na rynek zarówno modelu z procesorem Qualcomm Snapdragon 663, jak i MediaTek Dimensity 800T.

Co ciekawe, ani jeden, ani drugi nie został jeszcze oficjalnie zaanonsowany, ale wiemy już, że pierwszy składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A73 i czterech ARM Cortex-A53, natomiast drugi z dwóch ARM Cortex-A76 i sześciu ARM Cortex-A55. W dodatku MediaTek Dimensity 800T powinien zapewnić obsługę sieci 5G, a Snapdragon 663 co najwyżej 4G.

Oppo tablety Snapdragon 663 MediaTek Dimensity 800T
źródło: Digital Chat Station

Co ciekawe, w tabeli można znaleźć również informację, że wszystkie urządzenia charakteryzują się współczynnikiem screen-to-body ratio na poziomie 84% i mają grubość 7,1 mm. W tym miejscu warto przypomnieć, że niedawno w sieci pojawił się render, rzekomo przedstawiający front nadchodzącego tabletu marki Oppo. Trzeba przyznać, że prezentuje się on naprawdę okazale i atrakcyjnie.

Oppo tablet
źródło: Digital Chat Station

Z udostępnionych przez Digital Chat Station informacji wynika także, że urządzenia mają zaoferować 64 GB pamięci wbudowanej, co również wskazuje, że będą to propozycje z niższej półki. Jednocześnie, niestety, nietrudno spotkać też modele z 32 GB pamięci wewnętrznej (jak wspomniany na początku realme Pad), których wprowadzanie na rynek powinno być albo zakazane, albo surowo karane brakiem popytu ze strony klientów.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się oficjalnej premiery pierwszych tabletów tej marki. Być może zostaną one zaprezentowane wraz z serią Reno 7 jeszcze w tym roku lub dopiero na początku 2022.