Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Xiaomi Mi Smart Band 6 (fot. Tabletowo)

Pierwsze informacje o Xiaomi Mi Band 7! Spodziewamy się większego ekranu i GPS-a

Opaski z serii Xiaomi Smart Band cieszą się niesłabnącą popularnością w Polsce i na świecie. Mamy już pewne wieści o nadchodzącym Xiaomi Mi Band 7.

Xiaomi Mi Band 7 na horyzoncie

Xiaomi nigdy nie porzuciłoby swojej najbardziej dochodowej marki urządzeń naręcznych. Wciąż pojawiają się promocje na Mi Smart Band 6, który zadebiutował w ubiegłym roku, podobnie jak na jego późniejszą wersję z NFC. Jednak mamy 2022 rok, a więc wypadałoby wyczekiwać już następnego smartbanda z rodziny. Mi Band 7 pojawił się w pierwszych przeciekach.

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Xiaomi Mi Smart Band 6 w wersji NFC (po lewej) i standardowej (po prawej) / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

XDA Developers udało się dotrzeć do informacjach o kilku funkcjach nowej opaski fitness od Xiaomi. Ukryto je w oprogramowaniu firmy, przeznaczonego do wsparcia i obsługi urządzeń typu wearable.

Odkrycia w aplikacji wskazują, że Xiaomi Mi Smart Band 7 otrzyma nazwę kodową „L66” i zyska numery modeli M2129B1 i M21230B1. Oczywiście bardziej interesuje nas to, co nowe opaski zaoferują.

Opisy wskazują na zastosowanie wyświetlacza o rozdzielczości 192 x 490 pikseli z obsługą Always on Display dla kilku tarcz zegarka. Oprócz tego możemy liczyć na szereg trybów treningowych, w tym aerobik czy zumbę. Dane wskazują także na wbudowaną obsługę GPS, choć nie ma pewności, czy moduł ten ostatecznie wyląduje w opasce. Być może będzie zarezerwowany tylko dla jednej z jej wersji.

Z nowości, Xiaomi Mi Smart Band 7 ma zyskać opcję inteligentnego alarmu, który automatycznie wybudzi nas z płytkiej fazy snu, jeśli wykryje, że będzie nam dzięki temu łatwiej zmusić się do opuszczenia łóżka.

Nie ma żadnych przewidywanych ani oficjalnych terminów premiery Mi Band 7, jednak biorąc pod uwagę, że aktualna generacja smartbanda została zaprezentowana w marcu, nie powinniśmy zbyt długo czekać na odpowiednie ogłoszenia.