opaska sportowa fitness Honor Band 5
Honor Band 5 (fot. Honor)

Nowa opaska Honor Band 5 już dostępna w Polsce

Coś Wam powiem: od premiery Honor Band 5 w lipcu 2019 roku czekałem, aż opaska trafi do sprzedaży w Polsce. Moja cierpliwość w końcu jednak się wyczerpała i miesiąc temu kupiłem Xiaomi Mi Band 4. Nie żałuję, ale gdybym poczekał jeszcze tych kilka tygodni, dziś zamówiłbym propozycję marki-córki Huawei, ponieważ właśnie pojawiła się w naszym kraju.

Honor Band 5 – cena

Opaska w pierwszej kolejności zadebiutowała w Chinach, gdzie jej cenę ustalono na 189 juanów (równowartość ~100 złotych). Jest ona nieznacznie niższa niż cena Honor Band 4 w momencie premiery (199 juanów). Poprzednia generacja, kiedy trafiła do Polski, kosztowała 199 złotych. Spodziewaliśmy się więc podobnej kwoty w przypadku Honor Band 5.

Osobiście obstawiałem, że za nowy model opaski Honora trzeba będzie zapłacić tyle samo, co za zeszłoroczny i – jak się właśnie okazuje – nie pomyliłem się, ponieważ Honor Band 5 kosztuje w Polsce 199 złotych. Moglibyśmy narzekać, że cena nie jest o te 10 złotych niższa, skoro w Chinach jest tańsza niż Honor Band 4 w momencie premiery, ale – przynajmniej moim zdaniem – kwota ta wciąż jest atrakcyjna.

Aktualnie Honor Band 5 (z oficjalnej polskiej dystrybucji) dostępny jest wyłącznie w sklepie RTV Euro AGD w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i różowej. W obu przypadkach widnieje informacja, że opaska zostanie dostarczona w ciągu jednego dnia roboczego.

opaska sportowa fitness Honor Band 5
Honor Band 5 (fot. Honor)

Honor Band 5 – specyfikacja

Opaskę wyposażono w kolorowy, dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala, który wyświetla do 45 znaków i jest pokryty szkłem 2.5D. Rodzaj ekranu powinien gwarantować dobrą widoczną nawet w jasnym słońcu, podobnie jak Xiaomi Mi Band 4. Użytkownicy będą mieli do wyboru wiele różnych tarcz, więc każdy powinien znaleźć odpowiednią dla siebie.

Wszystkie informacje z Honor Band 5 zostaną zgromadzone w dedykowanej aplikacji Zdrowie (do pobrania ze Sklepu Google Play). Opaska oferuje m.in. stałe monitorowanie tętna i snu oraz możliwość sprawdzenia poziomu wysycenia krwi tlenem. Jej obudowa jest wodoszczelna – można ją zanurzyć na głębokość do 50 metrów i pływać z nią na nadgarstku.

Według deklaracji producenta, Honor Band 5 może pracować na jednym ładowaniu do 14 dni lub do sześciu, jeśli włączy się funkcje ciągłego monitorowania pulsu i snu.

Źródło: Honor