opaska fitness Honor Band 4 (fot. Honor Polska)

Honor Band 4 trafia do sprzedaży w Polsce. Za tę opaskę fitness zapłacicie 199 złotych

Opaska fitness Honor Band 4 zadebiutowała w Chinach na początku września 2018 roku, czyli ponad trzy miesiące temu. Dziś producent wprowadził ją do sprzedaży w Polsce. Nie mógł wybrać lepszego momentu, ponieważ są duże szanse, że urządzenie to zostanie wybrane przez wiele osób na prezent pod choinkę.

Inteligentne opaski, w przeciwieństwie do smartwatchy, są szalenie popularne. Kuszą bowiem dużą liczbą funkcji i niewysoką ceną – połączenie to sprawia, że wiele osób decyduje się wejść w posiadanie tego typu urządzenia. Od dziś w sprzedaży dostępna jest również najświeższa propozycja od Honora, Band 4.

Reklama

Opaskę wyposażono w kolorowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala. Ekran jest też dotykowy, a w obsłudze pomaga dotykowy okręg poniżej. Całość pokryta jest szkłem 2.5D. Urządzenie nie tylko wyświetla godzinę, ale również liczy zrobione kroki, spalone kalorie i przebyty dystans, a także monitoruje fazy snu. Co ciekawe, jeśli Honor Band 4 na podstawie analizy zebranych danych wykryje jakieś nieprawidłowości w jego jakości, podpowie użytkownikowi, jak może ją poprawić. Sprzęt ma w bazie ponad 200 potencjalnych rozwiązań sugestii, więc powinien być naprawdę pomocny.

Opaska ta dysponuje także pulosmetrem. Jego działanie wspiera dodatkowo technologia HUAWEI TruSeen™ 3.0, która zapewnia efektywny i dokładny pomiar tętna w czasie rzeczywistym. Co więcej, Honor Band 4 poinformuje użytkownika, jeśli jego puls przekroczy pożądany poziom, co może pomóc we wczesnym wykryciu nieprawidłowości w pracy serca.

Producent deklaruje, że jego opaska świetnie sprawdzi się również podczas pływania, ponieważ nie tylko jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM (wodoszczelność do 50 metrów), ale także potrafi liczyć spalone kalorie, liczbę obrotów i średnią SWOLF. Oczywiście nie zabrakło też funkcji przekazywania powiadomień o przychodzących połączeniach i SMS-ach oraz nowych aktywnościach w aplikacjach na sparowanym smartfonie.

Honor Band 4 pomoże również odnaleźć zawieruszony telefon oraz posłuży jako fizyczny spust migawki aparatu w urządzeniu. Na pojedynczym ładowaniu opaska może pracować do 17 dni. Jeśli jednak użytkownik włączy monitorowanie pulsu i snu, to wówczas czas ten skróci się do tygodnia. Urządzenie ma wymiary 11,5x43x17,2 mm i waży mniej niż 20 gramów. Model ten jest kompatybilny ze sprzętami pracującymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat lub iOS 8 bądź nowszych wydań obu systemów.

Sugerowaną cenę Honor Band 4 ustalono na 199 złotych. Opaskę można już kupić w sklepach RTV Euro AGD, x-kom i na Allegro.

Źródło: informacja prasowa