Nowa opaska Honor Band 4 zadebiutowała w dwóch wersjach. Ta druga jest jednak strasznie biedna | Tabletowo.pl

Nowa opaska Honor Band 4 zadebiutowała w dwóch wersjach. Ta druga jest jednak strasznie biedna

Dołącz do dyskusji 0

Prawdopodobnie najpopularniejszą opaską na świecie jest Mi Band od Xiaomi. Inni producenci również jednak starają się uszczknąć co nieco tego segmentu dla siebie i wypuszczają na rynek swoje propozycje. Swoją najnowszą zaprezentował dziś Honor, i to w dwóch wersjach: Band 4 i Band 4 Running Edition.

Honor Band 4 ma dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala, który pokryto szkłem 2.5D. Opaskę obsługuje się jednak także dotykowym, okrągłym przyciskiem, umieszczonym poniżej ekranu. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 100 mAh – w zależności od scenariusza użytkowania, taki zapas energii ma wystarczyć na od 6 do 14 dni pracy (im więcej pomiarów włączonych, tym jest krótszy), aczkolwiek da się też dobić nawet do 20 dni, jeśli liczone są tylko kroki (i wyświetlana jest godzina). W sprzedaży dostępne są trzy wersje kolorystyczne: czarna, niebieska i różowa (aktualnie w Chinach trwa przedsprzedaż).

Honor Band 4 łączy się ze smartfonem i aplikacją Huawei Health za pośrednictwem modułu Bluetooth 4.2 – opaska będzie współpracować z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i iOS 9 lub nowszych wersji obu systemów. Na pokładzie jest też NFC do mobilnych płatności, aczkolwiek nie ma tu co liczyć na wsparcie dla Google Pay. Opaska dysponuje również pulsometrem, żyroskopem i czujnikiem podczerwieni, a do tego jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Może także służyć jako wyzwalacz migawki aparatu w sparowanym smartfonie. Całość ma wymiary 43×17,2×11,5 mm i waży ~23 gramy.

Jeśli zaś chodzi o Honor Band 4 Running Edition, to jest to uboższa wersja Honor Band 4. Po pierwsze, wygląda inaczej, bardziej sportowo. Po drugie, w tym modelu wyświetlacz jest czarno-biały i ma przekątną tylko 0,5 cala. Po trzecie, opaska nie ma modułu NFC, pulsometru, żyroskopu i czujnika podczerwieni. Po czwarte, ma mniejszą baterię – 77 mAh, która ma zapewnić do 12 dni pracy. Ta wersja ma wymiary 40,5×14,8×11,2 mm i waży zaledwie ~6 gramów.

Honor Band 4 Running Edition

Ceny

  • Honor Band 4 – 199 juanów (~105 złotych)
  • Honor Band 4 Running Edition – 99 juanów (~52 złote)

Źródło: Honor, Huawei MallPhoneRadar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona