Honor Band 4 (fot. Honor)

Nowa opaska Honor Band 4 zadebiutowała w dwóch wersjach. Ta druga jest jednak strasznie biedna

Prawdopodobnie najpopularniejszą opaską na świecie jest Mi Band od Xiaomi. Inni producenci również jednak starają się uszczknąć co nieco tego segmentu dla siebie i wypuszczają na rynek swoje propozycje. Swoją najnowszą zaprezentował dziś Honor, i to w dwóch wersjach: Band 4 i Band 4 Running Edition.

Honor Band 4 ma dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala, który pokryto szkłem 2.5D. Opaskę obsługuje się jednak także dotykowym, okrągłym przyciskiem, umieszczonym poniżej ekranu. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 100 mAh – w zależności od scenariusza użytkowania, taki zapas energii ma wystarczyć na od 6 do 14 dni pracy (im więcej pomiarów włączonych, tym jest krótszy), aczkolwiek da się też dobić nawet do 20 dni, jeśli liczone są tylko kroki (i wyświetlana jest godzina). W sprzedaży dostępne są trzy wersje kolorystyczne: czarna, niebieska i różowa (aktualnie w Chinach trwa przedsprzedaż).

Reklama

Honor Band 4 łączy się ze smartfonem i aplikacją Huawei Health za pośrednictwem modułu Bluetooth 4.2 – opaska będzie współpracować z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i iOS 9 lub nowszych wersji obu systemów. Na pokładzie jest też NFC do mobilnych płatności, aczkolwiek nie ma tu co liczyć na wsparcie dla Google Pay. Opaska dysponuje również pulsometrem, żyroskopem i czujnikiem podczerwieni, a do tego jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Może także służyć jako wyzwalacz migawki aparatu w sparowanym smartfonie. Całość ma wymiary 43×17,2×11,5 mm i waży ~23 gramy.

Jeśli zaś chodzi o Honor Band 4 Running Edition, to jest to uboższa wersja Honor Band 4. Po pierwsze, wygląda inaczej, bardziej sportowo. Po drugie, w tym modelu wyświetlacz jest czarno-biały i ma przekątną tylko 0,5 cala. Po trzecie, opaska nie ma modułu NFC, pulsometru, żyroskopu i czujnika podczerwieni. Po czwarte, ma mniejszą baterię – 77 mAh, która ma zapewnić do 12 dni pracy. Ta wersja ma wymiary 40,5×14,8×11,2 mm i waży zaledwie ~6 gramów.

Honor Band 4 Running Edition

Ceny

  • Honor Band 4 – 199 juanów (~105 złotych)
  • Honor Band 4 Running Edition – 99 juanów (~52 złote)

Źródło: Honor, Huawei MallPhoneRadar