opaska Honor Band 5
Honor Band 5 (fot. Honor)

Premiera Honor Band 5. Xiaomi Mi Band 4 ma się czego obawiać?

Już jakiś czas temu, kiedy świat obiegły pierwsze informacje o Honor Band 5 spekulowaliśmy, że Mi Band 4 będzie musiał stanąć w szranki z groźnym rywalem. Sprzedaż opaski rusza w Chinach jutro, więc czas przyjrzeć się bliżej honorowemu smartbandowi.

O Mi Band 4 wiemy już właściwie wszystko – i nie mam tutaj na myśli informacji technicznych, a raczej to, jak sprawuje się na co dzień. Niedawno na łamach Tabletowo ukazała się recenzja tej opaski i trzeba przyznać, że Xiaomi cały czas całkiem dobrze radzi sobie w tym segmencie. Już od kilku lat na rynku pojawiają się konkurencyjne oferty ze stajni Honora, które co prawda są względnie popularne, ale nadal nie dorastają Mi do pięt. Czy tym razem będzie inaczej?

Reklama

Specyfikacja Honor Band 5

Stylistyka opaski Honor Band 5 nawiązuje do tej, którą znamy już z poprzednich generacji. Cały czas mamy do czynienia z opaską fitness, która w tym przypadku została wyposażona w 0,95-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 240×120 pikseli, których zagęszczenie przekłada się na 282 ppi. Ekran został pokryty szkłem 2,5D, które według zapewnień producenta ma być odporne na zarysowania, choć nie ma tu mowy o technologii Corning Gorilla Glass.

Oczywiście ekran służy m.in. do wskazywania godziny na dedykowanej tarczy, które mogą być dowolnie wybierane przez użytkownika i to nie tylko spośród tych przygotowanych przez producenta, ale także przez innych deweloperów. Zamontowana w opasce bateria ma zapewnić 14 dni pracy na jednym ładowaniu.

Honor Band 5 oferuje ciągły, 24-godzinny pomiar pulsu, a podobno zastosowany algorytm AI może pochwalić się dokładnością na poziomie 97,8%. Oprócz tego, opaska wspiera Huawei TruSleep 2.0 – algorytm, który możecie znać chociażby z zegarka Huawei Watch GT.

Nowością, jeśli chodzi o tę rodzinę opasek, jest wbudowany pulsoksymetr, który umożliwia pomiar saturacji krwi tlenem. Przekładając to na nieco bardziej ludzki język – opaska ma mierzyć stopień wysycenia krwi tętniczej tlenem, co ma spore znaczenie diagnostyczne, choć przyznam szczerze, że niespecjalnie widzę zastosowanie takiego pomiaru w warunkach domowych, zwłaszcza bez zachowania odpowiedniej dokładności.

Honor Band 5 to opaska fitness, więc nie dziwią nas żadne funkcje sportowe, ani te „zdrowotne”, warto jednak wyróżnić fakt, że opaska pojawi się na rynku również w wersji z NFC. Obawiam się jednak, że nie ma co liczyć na wsparcie dla Google Pay – podobnie, jak miało to miejsce z opaską Honor Band 4.

Cena Honor Band 5

Standardowa wersja opaski Honor Band 5 została wyceniona na 189 juanów (~105 złotych), czyli odrobinę taniej niż poprzednik w dniu premiery i trafi do sprzedaży w Chinach już jutro. Za bliźniaczą, wyposażoną w NFC wersję trzeba będzie zapłacić nieco więcej, bo 219 juanów i ta trafi do sklepów w Państwie Środka dopiero 29 lipca.

źródło: GizChina, vmall