OnePlus Band teaser
źródło: Amazon India

Zaczęło się: opaska OnePlus Band oficjalnie zapowiedziana po raz pierwszy

Końcówka 2020 roku przyniosła nam nieoficjalne doniesienia o rychłej premierze opaski OnePlus Band. Okazuje się, że były one jak najbardziej prawdziwe, bowiem producent właśnie oficjalnie zapowiedział swój pierwszy smart band.

OnePlus zapowiada opaskę OnePlus Band

Nie musieliśmy długo czekać, aż OnePlus zacznie zapowiadać zbliżającą się premierę swojej pierwszej inteligentnej opaski. Indyjski oddział producenta opublikował tweet wraz z grafiką, które jednoznacznie wskazują, czego powinniśmy się spodziewać.

OnePlus przekonuje, że OnePlus Band pomoże użytkownikom „osiągnąć wszystkie cele fitnessowe oraz ułatwić życie”. Ponadto urządzenie zaoferuje funkcję monitorowania snu wraz z jego szczegółową analizą.

Jako że opaskę zaczął zapowiadać indyjski oddział producenta, spodziewamy się, że OnePlus Band zadebiutuje w pierwszej kolejności w Indiach (na co zresztą wskazywały pierwsze doniesienia na temat tego urządzenia). Powstała też już nawet dedykowana temu wearable strona internetowa na indyjskim Amazonie.

Specyfikacja OnePlus Band

OnePlus nie ujawnił więcej szczegółów na temat swojej pierwszej opaski, jednak mamy informacje o niej z dwóch innych, bardzo wiarygodnych źródeł.

Mukul Sharma opublikował na przykład rendery nadchodzącej nowości, dzięki czemu wiemy już, jak będzie ona wyglądać. Można powiedzieć, że dość standardowo, ponieważ nie wyróżnia się niczym specjalnym, przynajmniej na pierwszy rzut oka – jest podobna chociażby do Galaxy Fit 2.

OnePlus Band
źródło: Mukul Sharma @stufflistings

Z kolei Ishan Agarwal udostępnił część specyfikacji opaski firmy OnePlus. Jak wynika z podawanych przez niego informacji, OnePlus Band zaoferuje swoim właścicielom dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,1 cala, który wraz z baterią, zapewniającą do 14 dni pracy na pojedynczym ładowaniu, zostanie zamknięty w pyło- i wodoszczelnej obudowie z certyfikatem IP68.

Oprócz funkcji monitorowania snu, opaska odda użytkownikom do dyspozycji 13 różnych trybów sportowych, a także pulsometr z możliwością stałego pomiaru tętna 24/7 i opcję pomiaru poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2).

Cena OnePlus Band, data premiery

Ishan Agarwal podaje też, że opaska OnePlus Band ma zadebiutować w Indiach już 11 stycznia 2021 roku i będzie tam kosztować ~2499 rupii (równowartość ~125 złotych). Dla porównania, właśnie tyle w tym kraju trzeba zapłacić za Xiaomi Mi Band 5, który ma być największym konkurentem dla opaski OnePlusa.