OnLive na tablety z Androidem i OS

onlive tablet

OnLive to bardzo ciekawa usługa, która przeniosła rozgrywkę do chmury, dotychczas dostępna na urządzenia bardziej „stacjonarne”, jak komputery (oczywiście wymaga dostępu do szybkiego internetu). Od dłuższego czasu spekulowano, że „niebawem” trafi także na urządzenia mobilne – tablety i smartfony. W końcu ten moment nadszedł – aplikacja debiutuje na iPhonie, iPadzie oraz smartfonach i tabletach z Androidem.

Gra na tabletach możliwa jest zarówno używając dotykowego ekranu – niestety, takich gier jest jedynie 25 (wśród nich m.in.: L.A. Noire, LEGO Harry Potter i Defense Grid Gold), jak i bezprzewodowego kontrolera.

onlive kontroler tablet

Akcesorium będzie dostępne w sprzedaży od 9 grudnia w cenie 50 dolarów (lub 40 funtów). Testowano go z następującymi tabletami: Acerem Iconia Tab A500, Asusem Eee Pad Transformer, Motorolą Xoom, Samsungiem Galaxy Tab (pewnie jak wyżej – 8.9 i 10.1) oraz Toshibą AT100 (Thrive).

Aplikacja OnLive wymaga Androida w wersji 2.3 Gingerbread lub wyższej i na pewno działa (była testowana przez zespół OnLive) na wielu urządzeniach z Androidem, w tym na takich tabletach, jak: Acer Iconia Tab A500, Asus Eee Pad Transformer, HTC Flyer, HTC Jetstream, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab (prawdopodobnie chodzi o obie wersje: 8.9 i 10.1), Sony Tablet S (co ciekawe, w Android Market widnieje nazwa „Sony Ericsson Tablet S” ;)) oraz Toshiba AT100 (Thrive).

Poniżej reklamówka OnLive:

Aplikacja OnLive jest darmowa – płaci się za konkretne kupione gry. Na chwilę obecną możecie ją znaleźć w Android Market, a wkrótce ma się pojawić także w App Store.

Przed opublikowaniem tego newsa próbowałam pobrać OnLive i wstępnie przetestował działanie aplikacji na Lenovo IdeaPad K1 i niestety się nie udało – wyskoczył komunikat „Nie można znaleźć elementu, który chcesz kupić” – w czym problem? To z kolej wyjaśnił mi komunikat widoczny w przeglądarkowej wersji Android Market:

Tego produktu nie można zainstalować na urządzeniu w Twoim kraju…

Wiele więc wskazuje na to, że mobilna wersja OnLive początkowo będzie dostępna jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Update: jak informują Czytelnicy Tabletowo.pl w komentarzach – aplikacja działa także w Polsce (niestety, na wspomnianym wyżej tablecie dalej nie chce ruszyć).

źródło