OnePlus Watch smartwatch
OnePlus Watch (źródło: Unbox Therapy)

Tak będzie wyglądać OnePlus Watch, który oficjalnie zadebiutuje dopiero za kilka dni

Fani marki OnePlus długo, oj długo domagali się smartwatcha. Producent po wielu latach w końcu wysłuchał ich i już za kilka dni zaprezentuje OnePlus Watch. Już teraz wiemy jednak, jak będzie wyglądał i co zaoferuje.

Reklama

OnePlus stosuje strategię charakterystyczną dla chińskiego producenta – od pewnego czasu publikuje kolejne informacje na temat nowych produktów, które zaprezentuje w najbliższy wtorek, 23 marca 2021 roku. Mało tego – udostępnia nawet przecieki je dotyczące, jak w przypadku smartwatcha OnePlus Watch.

Tak będzie wyglądać smartwatch OnePlus Watch, który oficjalnie zadebiutuje dopiero za kilka dni

Trudno policzyć, jak długo fani marki OnePlus czekali na smartwatch tego producenta. Swoją drogą dziwne, że firma tyle zwlekała z wprowadzeniem go na rynek, skoro segment wearables rośnie w ekspresowym tempie od dłuższego czasu.

OnePlus oficjalnie zapowiedział, że premiera OnePlus Watch zaplanowana jest na 23 marca 2021 roku, jednak już dziś dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał pierwszy smartwatch tej marki. Załączoną w tym artykule grafikę opublikowano na profilu Unbox Therapy. Co ciekawe, OnePlus podał ją dalej, co można rozumieć jako potwierdzenie tego przecieku.

OnePlus Watch smartwatch
źródło: Unbox Therapy

Na pierwszy rzut oka OnePlus Watch przypomina smartwatche Samsunga z serii Galaxy Watch Active, ale widać też, że producent zaprojektował zupełnie inne zapięcie paska – przypomina ono to, które wypromowało Apple. Podobne można znaleźć również w Oppo Watchu. Rozwiązanie to ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników – nie wszystkim się ono bowiem podoba.

Specyfikacja OnePlus Watch

Przy okazji warto przypomnieć, że niedawno do sieci wyciekła również duża porcja informacji na temat tego urządzenia. Dzięki temu wiemy, że specyfikacja OnePlus Watch obejmować będzie m.in. pulsometr, funkcję pomiaru poziomu SpO2 i stresu, automatyczne wykrywanie rozpoczęcia treningu, a także możliwość przeprowadzania rozmów głosowych z poziomu smartwatcha.

Ponadto na pokładzie OnePlus Watch znaleźć się ma również 4 GB pamięci wbudowanej oraz funkcja sterowania odtwarzaczem muzyki w sparowanym smartfonie i telewizorem OnePlus TV. Akumulator w tym smartwatchu będzie można szybko naładować dzięki technologii Warp Charge – 20-minutowe ładowanie ma zapewnić zapas energii na tydzień pracy.

Wiadomo też już, że smartwatch OnePlus Watch nie będzie pracować pod kontrolą systemu Wear OS by Google. Urządzenie zostanie zapakowane w pyło- i wodoszczelną obudowę (z certyfikatem IP68), która ma mieć rozmiar 46 mm. Mówi się także, że producent przygotowuje dwie wersje kolorystyczne: srebrną i czarną.