Samsung Galaxy Watch Active 2 Rose Gold smartwatch
Samsung Galaxy Watch Active 2 Rose Gold (źródło: Samsung)

No i jest: Samsung Galaxy Watch Active 2 w nowej, pięknej wersji, pasującej do Galaxy S21

Smartwatch Galaxy Watch Active 2 ma już sporo miesięcy na karku, nawet jak na smart-zegarek. Mimo to, wciąż nie doczekał się następcy, bo po nim Samsung zaprezentował Galaxy Watch 3. Co więcej, producent z Korei Południowej postanowił wprowadzić właśnie na rynek nową wersję, która będzie pasowała do nowych smartfonów z serii Galaxy S21.

Faktem jest, że wearables „starzeją się” znacznie wolniej niż smartfony, ponieważ w ich przypadku technologia tak szybko się nie rozwija, a na dodatek użytkownicy wymieniają je znacznie rzadziej niż telefony. Prędzej jednak spodziewalibyśmy się premiery nowego smartwatcha aniżeli odświeżenia modelu, który ma niemal 1,5 roku na karku!

Samsung Galaxy Watch Active 2 w nowej, pięknej wersji, pasującej do Galaxy S21

Smartwatch zadebiutował 5 sierpnia 2019 roku, dwa dni przed smartfonami z serii Galaxy Note 10. Galaxy Watch 3 miał zaś swoją premierę obok high-endów z linii Galaxy Note 20 (co ciekawe, dokładnie rok po Galaxy Watch Active 2). Niewykluczone więc, że kolejny smart-zegarek Samsung pokaże dopiero w sierpniu 2021 roku.

Zanim to się jednak stanie, postanowiono zaserwować stary produkt w nowym opakowaniu. Co prawda spodziewaliśmy się, że Koreańczycy pochwalą się nową wersją, która nazywa się Rose Gold, na tej samej konferencji, na której pokazano smartfony z rodziny Galaxy S21, ale tak się nie stało. Zamiast tego, po prostu „cichcem” umieszczono ją na oficjalnej stronie dopiero po kilku dniach od debiutu nowych eSek.

Samsung Galaxy Watch Active 2 smartwatch
źródło: Samsung

To trochę dziwne, ponieważ to nie przypadek, że Galaxy Watch Active 2 doczekał się nowej wersji właśnie teraz. Samsung stworzył bowiem nowe zestawienie kolorystyczne, które jak ulał będzie pasować do (moim zdaniem) najładniejszej odsłony modeli Galaxy S21 i Galaxy S21+, tj. fioletowej Phantom Violet ze złotymi wstawkami.

Samsung Galaxy S21 Phantom Violet
Samsung Galaxy S21 Phantom Violet (źródło: Samsung)

Co bardzo istotne, jak możemy zobaczyć na stronie Samsunga, Galaxy Watch Active 2 Rose Gold jest dostępny wyłącznie w wersji 40 mm w aluminiowej obudowie i tylko z łącznością Bluetooth. Prawdopodobnie nie jest to jednak przypadek, gdyż modelem tym zainteresują się głównie kobiety, które z natury mają mniejsze nadgarstki i preferują bardziej „kompaktowe” koperty. Szkoda jednak, że nie ma również wariantu z LTE (szczególnie że eSki obsługują technologię eSIM).

Na razie nie ma informacji na temat dostępności Galaxy Watch Active 2 Rose Gold w Polsce. Inne wersje kolorystyczne z podobną specyfikacją kosztują od 1049 złotych.