OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition będzie miał „zgrywalizowany” interfejs. Jest też cena w Europie (aktualizacja: można go wygrać!)

OnePlus regularnie wprowadza na rynek specjalne edycje swoich smartfonów. Powstało ich już całkiem sporo, ale producent wcale nie zamierza na nich poprzestać. Wkrótce oficjalnie zostanie zaprezentowany OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition, który zaoferuje „zgrywalizowany” interfejs. Wiemy również, ile będzie kosztował w Europie.

Reklama

OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition będzie miał „zgrywalizowany” interfejs

OnePlus Nord 2 w specjalnej edycji, inspirowanej kultową grą zręcznościową PAC-MAN, zadebiutuje jeszcze w 2021 roku. Niestety, nie wiemy, kiedy dokładnie, ale jego premiera zbliża się nieuchronnie. Co ciekawe, producent nie stara się go utrzymać w ścisłej tajemnicy. Wręcz przeciwnie – Oliver Zhang z OnePlusa podzielił się kilkoma bardzo interesującymi informacjami na temat tego urządzenia. Poznaliśmy też cenę w Europie.

OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition
źródło: OnePlus

Oliver Zhang zdradził w korespondencji z serwisem Android Central, że OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition – jako pierwszy w ofercie marki smartfon – będzie miał „zgrywalizowany” interfejs. Co to oznacza w praktyce?

Mianowicie to, że system OxygenOS zostanie nieco zmodyfikowany. Posiadacze OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition zobaczą m.in. ikony, inspirowane retro grami wideo, a także unikalne statyczne i ruchome tapety oraz animacje. Ponadto dostaną do dyspozycji wyjątkowy filtr w aparacie, a nawet możliwość zagrania w grę PAC-MAN 365, bowiem będzie ona preinstalowana na tym smartfonie.

Co więcej, użytkownicy będą mogli wypełnić szereg wyzwań wbudowanych w oprogramowanie systemowe, które po ukończeniu odblokują ekskluzywne treści z uniwersum PAC-MANA. Ponadto w całym interfejsie znajdą liczne easter eggi.

Wyjątkowość OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition ujawni się jednak nie tylko we wnętrzu, ale też na zewnątrz smartfona. Oliver Zhang zdradził, że na tyle smartfona znajdzie się legendarny labirynt PAC-MANA, który będzie świecił w ciemności.

OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition będzie dostępny w Europie w wersji z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej w cenie 529 euro (równowartość ~2435 złotych) lub 499 funtów. Dla porównania, OnePlus Nord 2 w takiej samej konfiguracji kosztuje na Starym Kontynencie 499 euro (w Polsce 2349 złotych).

Aktualizacja:

Wkrótce po opublikowaniu niniejszego artykułu OnePlus ogłosił konkurs, w którym do wygrania jest OnePlus Nord 2 PAC-MAN Edition. Aby wziąć w nim udział, należy zagrać w PAC-MANA – trzy osoby z najwyższymi wynikami otrzymają smartfon wraz ze słuchawkami OnePlus Buds Z.