smartfon OnePlus 7
OnePlus 7 (fot. @oneplus)

OnePlus 7 z aktualizacją. Producent wdraża Oxygen OS 9.5.6

OnePlus 7 to ten nieco „mniej flagowy” smartfon producenta. Nie oznacza to jednak, że urządzenie jest przegrane już na starcie, przynajmniej jeśli mówimy o polityce aktualizacji. Tak się składa, że OnePlus dba o uaktualnienia systemu, czego najlepszym dowodem jest świeżutki soft dla OnePlusa 7.

Oxygen OS 9.5.6 to trochę więcej niż łatki zabezpieczeń. Gdybym miał wybrać slogan, który świetnie opisze tę aktualizację, to wybrałbym właśnie te słowa. Oczywiście, mamy tu świeżutkie uaktualnienie zabezpieczeń datowane na czerwiec tego roku, jednak nowości jest odrobinę więcej. Producent skupił się też na zoptymalizowaniu jasności automatycznej, poprawił jakość połączeń przychodzących i wychodzących, a także dołożył starań, by jakość zdjęć generowanych przez urządzenie była jeszcze lepsza.

OnePlus 7 Pro po miesiącu użytkowania – czy coś się zmieniło?

Przypomnijmy tu pokrótce, że OnePlus 7 oferuje ekran o przekątnej 6,41 cala, który wykonany jest w technologii Optic AMOLED. Producent zdecydował się na format 19,5:9 i rozdzielczość Full HD+. Sercem konstrukcji jest topowy Snapdragon 855 z Adreno 640. Klienci mogą kupić telefon w dwóch wariantach: z 6 GB RAM (LPDDR4X) i 128 GB pamięci (UFS 3.0) oraz 8 GB RAM i 256 GB na dane. Aparat główny, to duet 48 Mpix (f/1.7, PDAF, OIS) i 5 Mpix (f/2.4). Kamerka selfie ma 16 Mpix i światło f/1.7.

OnePlus 7 – nadal flagowiec, ale bez bajerów, jak w OnePlus 7 Pro

Cieszy, że firma nie zwalnia nawet na moment i już wydała rzeczone oprogramowanie. OnePlus zwykle wypuszcza kolejne wersje softu od razu na cały świat, więc nie byłbym zdziwiony, gdyby okazało się, że Wasze smartfony poinformowały już Was o możliwości pobrania softu prze OTA. Jeśli jednak wciąż nie możecie pobrać oprogramowania, na spokojnie, odczekajcie chwilę. Zapewne już niebawem będzie ono dla Was dostępne.

źródło: OnePlus