Prawdziwe zdjęcia Google Pixel 4. Jest podwójny aparat, ale nie ma dwukolorowej obudowy

Jak dotąd, Pixel 4 pojawiał się w przeciekach tylko na mniej lub bardziej udanych grafikach, przygotowanych czy to przez samo Google, czy to przez grafików zainteresowanych rozwojem tej serii smartfonów. Tym razem w sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające podstawowy model spodziewanego flagowca z Mountain View.

Pochodzenie najnowszych zdjęć nie jest dokładnie ustalone. Forum XDA jest zdania, że zostały udostępnione w Telegramie przez jednego z pracowników amerykańskiej sieci Sprint, co sugerowałby napis widoczny na ekranie blokady. Operator ten obecnie sprzedaje modele Google Pixel 3 i 3 XL, więc dostępność czwartego Piksela w ofercie nie będzie raczej zaskoczeniem. Na ekranie smartfona widoczna jest tapeta i brak przycisków systemowych, co sugeruje nawigację gestami.

(fot. XDA Developers)

Od razu widać, że w Pikselu 4 Google zdecydowało się zrezygnować z wycięcia w ekranie, pozostawiając sporawą ramkę górną, w której musi zmieścić się zestaw kamer i mikrofonów do obsługi gestów Project Soli. Dolna ramka nie jest nadzwyczaj duża, ale w porównaniu do innych nowych telefonów, nadal mocno widoczna.

Z tyłu trudno przeoczyć wystający, kwadratowy moduł aparatu, który podobno mieści w sobie obiektywy z matrycami 12 Mpix i 16 Mpix. Wygląda na to, że Google porzuciło pomysł stosowania dwukolorowego, matowego szkła na rzecz jednolitego, błyszczącego. Jestem pewien, że przynajmniej dla niektórych nie będzie to dobra wiadomość.

(fot. XDA Developers)

Pixel 4 powinien być zaprezentowany w październiku i przeznaczony do sprzedaży w listopadzie. Do premiery jeszcze przynajmniej miesiąc, więc w ciągu kolejnych tygodni na pewno będziemy mieli do czynienia z o wiele bogatszymi przeciekami.

Specyfikacja Google Pixel 4 i Pixel 4 XL ujawniona. Na liście parametrów m.in. ekran 90 Hz

źródło: XDA Developers przez Android Police