Data premiery Androida 10 potwierdzona. Szykujcie się na 3 września

Choć Google nie przekazało tego oficjalnymi kanałami informacji, jesteśmy w stanie przekazać, że nowego Androida poznamy za niewiele ponad tydzień, we wtorek 3 września.

Skąd pochodzi informacja, skoro nie z bloga Google? O tej dacie wspomniało niezależnie od siebie dwóch konsultantów Google na stronie wsparcia firmy. Wydawało się, że trudno będzie wyciągnąć od nich tego typu datę, po prostu o nią pytając. A jednak.

Reklama
(fot. Phone Arena)

Alexander – konsultant Google, w żaden sposób nie zwlekał z wyjawieniem daty premiery nowego systemu. Choć już wiele wiemy o kolejnej edycji Androida, dokładny termin jego pojawienia się na pierwszych smartfonach nie był dotąd znany.

Aktualizacja z pewnością dotrze do wszystkich urządzeń Google Pixel, w tym Pixel 3/3XL, 3a/3a XL, a także starsze modele, takie jak Pixel 2/2 XL. Jako miłą niespodziankę można uznać wsparcie Androida 10 dla oryginalnych smartfonów Pixel i Pixel XL, które zostały wydane jeszcze w 2016 roku, choć są poza zwyczajowym, dwuletnim okresem wsparcia.

Wśród nowych funkcji, które znajdą się w Androidzie wraz z nadejściem dziesiątej wersji, jest natywna obsługa telefonów składanych, 5G, Live Captions, Inteligentnych odpowiedzi czy Sugerowanych działań. „Dziesiątka” to także ulepszone funkcje bezpieczeństwa i prywatności, bezproblemowe aktualizacje w tle, ulepszony zestaw cyfrowych funkcji zapewniających tzw. digital wellbeing i funkcje kontroli rodzicielskiej oraz – nareszcie – długo wyczekiwany tryb ciemny.

Android Q to po prostu Android 10. Nie będzie żadnego dopisku

źródło: Phone Arena