OnePlus 8T pokazał się na pierwszych renderach

Od początku września do internetu powoli wyciekają różne informacje o… kebabie – pod taką nazwą kodową kryje się bowiem OnePlus 8T. Dzisiaj możemy wreszcie przyjrzeć mu się nieco lepiej, choć tylko na renderach.

Reklama

OnePlus 8T – co już wiemy?

Pierwsze doniesienia na temat tego smartfona pojawiły się 4 września – wtedy poznaliśmy nazwę kodową urządzenia oraz pierwsze szczegóły dotyczące specyfikacji. Spodziewamy się, że smartfon zadebiutuje na przestrzeni kilku najbliższych tygodni, jednak wszystko zdaje się wskazywać na to, że OnePlus 8T będzie jedynym modelem, jaki zaprezentuje producent – nie będzie OnePlus 8T Pro.

W powyższych wpisach pojawił się jeden, bardzo skromny render smartfona. Teraz jednak pojawiło się ich trochę więcej, dzięki czemu możemy rzucić okiem nie tylko na wyświetlacz.

OnePlus 8T na renderach

Nie przedłużajmy zatem, tylko rzućcie okiem na to, jak ma wyglądać nadchodzący model.

Jak podaje portal źródłowy, za ten wyciek odpowiedzialni są Pricebaba oraz OnLeaks – są to źródła powtarzalne na tyle, że z dużą dozą prawdopodobieństwa ich podejrzenia się sprawdzą.

Różnią się przede wszystkim aparaty

Uwagę zwraca przede wszystkim moduł aparatów – zwłaszcza, że widoczny na grafikach kolor Glacial Green pojawił się już w przypadku modelu OnePlus 8. Z tym, że OnePlus 8T zdaje się przypominać trochę bardziej rodzinę Galaxy S20 niż swojego poprzednika.

Spora wyspa będzie odpowiadała za dostarczenie użytkownikowi 48 Mpix aparatu głównego, 16 Mpix oczka ultraszerokokątnego, 5 Mpix obiektywu makro oraz 2 Mpix czujnika głębi dla trybu portretowego. Mówi się, że kamerka do selfie będzie miała rozdzielczość 32 Mpix.

A co ze specyfikacją?

OnePlus 8T najprawdopodobniej będzie wyposażony w 6,55-calowy, płaski wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Dla przypomnienia dodam, że OnePlus 8 mógł pochwalić się „tylko” 90 Hz.

Jeśli chodzi o podzespoły, to spodziewać możemy się Snapdragona 865 lub Snapdragona 865+. Do wyboru zostanie oddany wariant z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na pliki oraz 12 GB pamięci RAM z 256 GB pamięci wewnętrznej.

Za zasilenie całości odpowiedzialna będzie bateria o pojemności 4500 mAh, którą będzie można naładować przy pomocy Warp Charge o mocy 65 W. Wszystko powinno pracować pod kontrolą OxygenOS 11.