Samsung oficjalnie potwierdził, że nie zobaczymy Galaxy S8 na MWC 2017

W ciągu ostatnich lat Samsung przyzwyczaił nas do tego, że swoje nowe telefony z serii S prezentuje zawsze przy okazji targów Mobile World Congress w Barcelonie. MWC 2017 rozpoczyna się w przyszłym miesiącu i pojawiły się głosy, że koreański producent zamierza zaprezentować model Galaxy S8 właśnie podczas tej imprezy, nawet, jeśli sprzedaż będzie zaplanowana dopiero na kwiecień. Jednak z tego, co przekazał szef działu mobilnego Samsunga można dowiedzieć się czegoś innego.

Reklama

Dong-jin Koh, głowa Samsung Mobile, przekazał, że Galaxy S8 nie będzie zaprezentowany na Mobile World Congress 2017, które rozpocznie się 27 lutego. Z lakonicznej wypowiedzi prezesa działu mobilnego nie można wywnioskować nic ponadto. Oficjalna data premiery nowego flagowca Samsunga nadal pozostaje nieznana, choć przynajmniej nie będziemy się spodziewać niczego w tym guście na targach MWC. Obecnie przypuszcza się, że es-ósemka zostanie zaprezentowana albo 29 marca, albo w trzecim tygodniu kwietnia.

Po następcy Galaxy S7 sporo się oczekuje. Oprócz zmian obejmujących nowy design (Galaxy S6 i S7 były do siebie bardzo podobne), spodziewamy się najlepszych możliwych podzespołów, ze Snapdragonem 835 na czele i obecności inteligentnego asystenta głosowego, mocno zintegrowanego z systemem. Samsung zapewne chce się dobrze przyłożyć do swojego najnowszego urządzenia, żeby nikt nie miał powodów do przywoływania na pamięć błędów związanych z Galaxy Note7. Dopieszczanie detali zajmuje sporo czasu. Same kwestie sprzętowe wymagają uwagi, a Samsung najwyraźniej postawił sobie w tym roku za cel zaprezentowanie konkurencyjnego głosowego asystenta, nazwanego Bixby. Zadania software’owe potrafią często być jeszcze bardziej wymagające, niż opracowanie konstrukcyjnie dobrego smartfonu.

Data premiery Galaxy S8 przewidziana na koniec marca lub kwieceń pozostawi sporo wolnego miejsca do popisu dla konkurencji. Na późniejszej premierze Samsunga może skorzystać zwłaszcza LG, którego nowy G6 jest już gotowy, i którego prezentacji spodziewamy się właśnie podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.

 

źródło: Sammobile