Ważne

“Committed to Quality” – Samsung oficjalnie ogłosił, co było przyczyną problemów z Galaxy Note 7

Samsung od jakiegoś czasu wiedział już, dlaczego Note’y 7 ulegały awarii, jednak nie chciał jeszcze udzielać tych informacji światu. W końcu zapowiedział oficjalne ogłoszenie wyników swoich badań na 23 stycznia. Dzień ten nadszedł i koreański producent zorganizował konferencję, ujawniając wszystkie szczegóły. Okazuje się jednak, że wina leży w błędach konstrukcyjnych akumulatora.

Do zbadania przyczyny zaangażowano aż 700 inżynierów, którzy przetestowali 200 tysięcy Notatników i 30 tysięcy osobnych baterii. Urządzenia, które zostały udostępnione do sprzedaży zaraz po premierze miały tzw. “Baterię A“. Niestety niedługo po premierze okazała się ona wadliwa. Co poszło nie tak? Otóż zawiódł element konstrukcyjny, mający za zadanie uniemożliwić bezpośredni kontakt dodatniej i ujemnej elektrody. Ujemne elektrody były ułożone zbyt ciasno. Zaokrąglona konstrukcja baterii wymuszała ich niecodzienny układ, co zwiększało ryzyko zapalenie się akumulatora. Wszystko to wywołało pierwsze problemy i rozpoczęło program wymiany flagowców Samsunga.

Egzemplarze, na które wymieniano smartfony z pierwszej partii, posiadały tzw. “Baterię B“. Niestety również i ona okazała się wadliwa. Tym razem zawodne okazało się nierówne spoiwo akumulatora, które również wymuszało kontakt elektrod. Dodatkowo w niektórych akumulatorach zastosowano zbyt cienką taśmę izolacyjną (bądź nie było jej w ogóle), w wyniku czego ogromna ilość ciepła przedostawała się do wrażliwych partii baterii, doprowadzając do jej przegrzania i awarii. Po tym wszystkim Samsung ostatecznie zdecydował się wycofać Galaxy Note’a 7 ze sprzedaży i prosić użytkowników o zwrot urządzenia.

Jak problemy z flagowym Notatnikiem wpłynęły na Samsunga? Koreański producent wyciągnął wnioski i ogłosił, że wprowadza od teraz 8-punktową weryfikację ogniw bateryjnych. Szczegółowe kontrole powinny zapewnić bezpieczeństwo i nie dopuścić w przyszłości do podobnych tragedii.

Samsung udostępnił również film poruszający ten problem:

… oraz infografikę:

Galaxy Note 7 stał się największą porażką ubiegłego roku, przynosząc Samsungowi ogromne straty finansowe. Choć taka nauczka jest dotkliwa, zapewne przyczyni się do tego, że producent będzie podchodził do tematu kontroli produkcji znacznie bardziej rzetelnie, co przyniesie tylko większe korzyści nam – konsumentom. Oby tylko położenie nacisku na testy i bezpieczeństwo nie odbiły się negatywnie na cenach nowych urządzeń.

Źródło: SamMobile, Samsung Media, Samsung

Komentarze

 • Kewin Karlos

  Z takim alibi mieliby problem nawet w byle jakim sądzie rejonowym.

  • stark2991

   A jakiej odpowiedzi od nich oczekiwałeś?

 • 2

  Najbardziej żal samej słuchawki, bo N7, to naprawdę kawał zajebistego telefonu.

  • Raul

   Mógłbym wymienić N4 na N7…
   Moze N8 będzie jeszcze lepszy

 • Radier

  Wzruszające.

 • Just a nice guy:)

  Hmn… bateria… mówiono o tym juz 3 miesiące temu:P Samsung chyba ostatni się dowiedział:)

 • ibm

  dziwi mnie głupota i brak wiedzy konsumentów . jak można kupować tak cienkie smartphony lub w metalowej obudowie. Brak znajomości podstaw fizyki. Z ostatniej Nokii l
  Lumia 820 można mieć dobrą jakość połączeń jakieś 2 kilometry dalej od Stacji Bazowej niż iphona. Nie chce się wymądrzać ale nigdy nie przypuszczałem, że konsument zaakceptuje 8 godzin używania smartphona. No i ten Quick Charging – tez niszczy batarię.

  • Nokia Superflagowiec 6.2 cala

   Mnie nie dziwi, bo każdy wybiera jak chce, przecież marketing tak działa, nowsze = lepsze.

   • ibm

    nowe nie znaczy lepsze – chyba nigdy nie pracowałeś w przemyśle

    • Nokia Superflagowiec 6.2 cala

     Tego nie napisałem, chyba wyjąłeś mi to z ust.

     • ibm

      przepraszam chyba nie przeczytałem ze zrozumieniem. Rozumiem, że przyznajesz rację – głupi lud to kupi

     • Nokia Superflagowiec 6.2 cala

      Nic się nie stało, każdy popełnia błędy.

  • Preza

   Telefonu grubości Nokii 5110 już bym nie chciał, ale współczesne słuchawki są za cienkie.

 • ibm

  Nowe nie znaczy lepsze – chyba nigdy nie pracowałeś w przemysle

 • jendrush

  No wiec wymienna bateria załatwiła by sprawę…Wręcz sprawiła by że ten problem by nie powstał bo odległości musiały by być przez samą konstrukcję większe.

 • Andrzej Kubik

  Ciekawe co z robią z tymi 200tys. Note 7 bo jeżeli to jest tylko bateria to można zamontować nowe baterie (bezpieczne) i sprzedawać jak używane przetestowane note 7 po niższej atrakcyjnej cenie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona