smartfon doogee s punk smartphone
Doogee S Punk (źródło: Doogee)

Czy ten smartfon właśnie się pali? Bo tak wygląda

Płonący smartfon to na pewno ostatnia rzecz, jaką człowiek chciałby mieć przy sobie. Ten model sprawia wrażenie, że właśnie się pali, jednak to tylko ułuda. Nawet jeśli naprawdę wygląda, jakby miał na tyle odpalony palnik gazowy.

To smartfon czy kuchenka gazowa?

Uwielbiam nieprzewidywalność producentów. Nigdy nie wiadomo, na jaki pomysł wpadną. Marka Doogee zdecydowała się (najwyraźniej) zainspirować kuchenką gazową, ponieważ rzucający się w oczy element na panelu tylnym ogromnie ją przypomina. Nie jest to jednak oczywiście palnik, a… głośnik, wzbogacony o diody LED, które mogą świecić na różne kolory (nie tylko żółty) i mają sygnalizować powiadomienia o różnych sytuacjach, na przykład połączeniu przychodzącym, nowym SMS-ie czy ładowaniu akumulatora.

smartfon doogee s punk smartphone
źródło: producent

Obszar z głośnikiem nie bez przyczyny jest jednak takich rozmiarów, ponieważ Doogee umieściło w modelu S Punk głośnik o mocy aż 4 W, który jest w stanie wyemitować dźwięk o natężeniu nawet 126 dB. Ponadto producent wspomina o amplitudzie 34 mm i zakresie częstotliwości 100-20 kHz. Można zatem podejrzewać, że ten głośnik naprawdę ma… wygar. Doogee zapewnia, że z powodzeniem zastąpi klasyczny głośnik bezprzewodowy.

smartfon doogee s punk smartphone
źródło: producent

Z uwagi na fakt, że Doogee S Punk jest duży przez swoją konstrukcję typu rugged (z certyfikatami IP69, IP69K i MIL-STD-810H), znalazło się w nim miejsce nie tylko na głośnik o dużej mocy, ale też akumulator o sporej pojemności, bo aż 10800 mAh. Ma on wystarczyć na 50 godzin odtwarzania muzyki, 25 godzin oglądania wideo lub 14 godzin przeglądania internetu. Akumulator może być ładowany maksymalnie z mocą 33 W.

Oprócz tego urządzenie wyposażono w 6,58-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD+, aparat główny z matrycą 50 Mpix na tyle, 16 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz system operacyjny Android 14.

Cena Doogee S Punk, dostępność

Aktualnie producent podgrzewa atmosferę przed rynkową premierą tego modelu. Przedsprzedaż ruszy 30 czerwca, a regularna sprzedaż 20 lipca 2024 roku. Aktualnie na stronie marki widnieje cena 1602,92 złotych, aczkolwiek można się spodziewać, że smartfon będzie sprzedawany w niższej.

smartfon doogee s punk smartphone
źródło: producent