Nowy Nexus od HTC z funkcją 3D Touch | Tabletowo.pl

Nowy Nexus od HTC z funkcją 3D Touch

Dołącz do dyskusji 0

Prace nad nowymi Nexusami trwają. Według wcześniejszych informacji producentem topowych smartfonów ma być tajwańska firma HTC. Są też nowe wieści – kolejne Nexusy będą wyposażone w funkcję znaną z iPhone’ów 6s, czyli 3D Touch.

… Albo Force Touch – w zależności od tego, z którego nazewnictwa Apple’a skorzystamy. W każdym razie, chodzi o dodatkowe wykorzystanie ekranu dotykowego w smartfonach. W skrócie – w zależności od siły nacisku uzyskujemy inne funkcje oferowane przez aplikacje czy wbudowane w system narzędzia i funkcje. Oprócz iPhone’a 6s takie rozwiązanie znaleźć można również w smartfonach Huawei Mate S oraz ZTE Axon Mini.

Wkrótce jednak 3D Touch ma stać się standardem dla Androida. Podobno w związku z pomysłem na wprowadzenie go do nowych Nexusów przez HTC, nad obsługą tej technologii ma właśnie pracować Google. Pełna obsługa 3D Touch pojawi się zapewne wraz z aktualizacją do wersji Android N. Więcej na temat nowego wydania mobilnego systemu Google’a dowiemy się z pewnością podczas zbliżającej się konferencji Google I/O (18-20 maja).

Zresztą, nie tylko HTC zainteresowany jest technologią 3D Touch w smartfonach. Nad nowymi smartfonami, które będą obsługiwały tę technologię, pracują również inne azjatyckie firmy. Według ostatnich doniesień to m.in. Xiaomi, Meizu, Oppo oraz Vivo. Meizu już potwierdziło, jak informowaliśmy, że technologia siły nacisku na ekran dotykowy pojawi się chociażby w przygotowywanym phablecie Pro 6. Pozostałe smartfony, chociaż obecnie niewiele o nich wiemy, trafią na rynek najpewniej w drugiej połowie tego roku. W każdym razie, jest na co czekać.

Co ciekawe, HTC robił już Nexusy dla Google’a. Konkretnie, pierwszy z tej linii – Nexus One, który trafił do sprzedaży 5 stycznia 2010. Potem HTC wypuściło też tablet Nexus 9. Od tego czasu sporo się zmieniło. Teraz HTC ma szansę, po kilku nieco słabszych moim zdaniem modelach, zaprezentować coś ciekawego i na nowo przyciągnąć użytkowników do marki Nexus.

źródło: GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona