Ważne

[AKTUALIZACJA] HTC (jako jedyne) wyprodukuje dwa Nexusy w tym roku?

Wszyscy zdążyli już ochłonąć po prezentacji Nexusa 5X od LG oraz Nexusa 6P od Huawei (biorąc zwłaszcza pod uwagę, że później zadebiutowało jeszcze kilka innych, wartych uwagi urządzeń, m.in. Mate 8), więc czas powoli zacierać ręce na ich następców – a jak w takich przypadkach bywa, jedna rewelacja goni drugą, przez co jest nad wyraz ciekawie.

Być może niektórzy jeszcze pamiętają, jakie zamieszanie wywołały pierwsze plotki, jakoby Huawei miał zająć się produkcją jednego z najnowszych Nexusów. Jak wiadomo – tak się stało, a chińska marka po raz kolejny udowodniła, że nie jest jedną z wielu, a jedną z najważniejszych i jeszcze mocniej ugruntowała swoją pozycję na rynku smartfonów.

Dobra passa Huawei miała trwać, co sugerowały plotki, iż Google znów zaprosi go do współpracy i ponownie zleci mu produkcję Nexusa. Co więcej, mówiło się także o 7-calowym tablecie z tej linii, jaki ma rzekomo wyjść spod skrzydeł Chińczyków, czyli o Nexusie 7 (2016).

Jednak najnowsze plotki, które pochodzą od (podobno) wiarygodnego leakstera (przyznaję się – osobiście nie bardzo go kojarzę, powołuję się na opinię innych) sugerują, iż Huawei “stracił szansę” i nie odpowie za produkcję tegorocznego Nexusa. Zadanie to ma zostać powierzone HTC, które w przeszłości stworzyło już dwa urządzenia z tej serii (smartfon Nexus One oraz tablet Nexus 9). Co więcej, tajwańskie przedsiębiorstwo ma wyprodukować nie jeden, a dwa Nexusy – 5- oraz 5,5-calowego.

W tym miejscu pojawiają się dwa zasadnicze pytania: czy powyższe rewelacje okażą się prawdą, a jeśli tak, to czy pomoże to wrócić HTC do grona najlepszych. Niestety nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać na nowe przecieki, które potwierdzą lub zaprzeczą dzisiejszym doniesieniom.

[AKTUALIZACJA] 20.01.2016, godz. 18:48

@LlabTooFeR opublikował na swoim profilu na Twitterze informację, że Nexusy autorstwa HTC noszą nazwy kodowe T50 oraz T55 – zapewne w zależności od przekątnej wyświetlacza:

Źródło: Weibo

Komentarze

 • bartolinio

  O rany, wolałbym nie, bo nowe Nexusy będą miały gigantyczne ramki na dole i u góry :/

 • dafuq

  Już sobie wyobrażam ten 5″ ekran na 7″ przednim panelu. HTC kocha ramki.

  • Bez przesady, aktualne nexusy 5x i 6p też mogłyby być mniejsze w stosunku do wielkości zastosowanych matryc. To widać szczególnie w przypadku huaweia, którego sam ekran jest spory. Przedni panel jest bardzo w typie poprzednika – Nexusa 6 (Motorola) – tam też się sporo marnowało.
   Swoją drogą, jeśli HTC rzeczywiscie weźmie się za produkcję, raczej nie umieści swojego logo na przednim panleu, a głównie ono kreowało czarne polacie niewykorzystanego plastiku :D

 • Pawel

  Co to za telefon na zdjęciu?

  • Adam

   M7

   • Maciej Szkudlarek

    M8, m7 miał pojedynczą diodę

    • Adam

     Racja

     • Pawel

      Dzięki wielkie za odpowiedź. Nie wiesz może czemu niektóre mają tą piękną szarą obwódkę wokół aparatu w szarym a inne nie? Bo dziwnie to wygląda że jeden ma a drugi nie :(

     • Adam

      Prawdopodobnie wersja urządzenia musiał byś zobaczyć jakie są wersje i porównać

 • Kris

  Ten cały Huawei to jedna wielka żenada!!! Do tej pory nie można oficjalnie w pl kupić Nexusa 6P…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona