(fot. GMC)

Tak, nowy Hummer będzie elektryczny. Terenówka zapewni ogromną moc

Możemy to ogłosić już oficjalnie – Hummer wraca! Nowa wersja nie wszystkim się jednak spodoba, a to za sprawą zastosowanego silnika.

Reklama

Powrót legendy

Hummer jest na tyle charakterystycznym samochodem, że kojarzą go nie tylko miłośnicy motoryzacji. Niektórzy go kochają, inni nienawidzą, ale jedno jest pewne – wzbudza on duże emocje i jakiekolwiek pogłoski o nowym modelu spotykają się z dużym zainteresowaniem.

Reklama

Trzy tygodnie temu internet obiegła informacja, że General Motors zamierza przywrócić do życia legendę. Nowe wydanie miałoby już nie oferować mocarnego V8. Co więcej, silnik spalinowy miałby w ogóle nie trafić pod maskę. Zamiast widlastej ósemki, która już samym dźwiękiem zapowiada zbliżającego się Hummera, nowa wersja byłaby tylko elektryczna.

Nic więc dziwnego, że nie obyło się bez negatywnych komentarzy. Jak to? Potężna i duża terenówka bez silnika o słusznej pojemności? Cóż, motoryzacja się zmienia. Dziś logo Mustanga pojawia się na elektrycznym SUV-ie, a elektryczne pickupy Tesli i Riviana niebawem wydają na publiczne drogi.

Mocy raczej nie zabraknie

Pogłoski zostały oficjalnie potwierdzone przez General Motors. Nowy Hummer powstanie i – tak, będzie samochodem w pełni elektrycznym. Ma on zapewniać aż 1000 KM i imponujący sprint w czasie około trzech sekund do pierwszej setki. Terenówka ma zostać pokazana już w najbliższą niedzielę, podczas imprezy sportowej Super Bowl. Z kolei wszystkie szczegóły poznamy 20 maja.

Ważną kwestią będzie zasięg na w pełni naładowanych akumulatorach. Jeśli nie będzie on odpowiednio duży, to raczej niewiele osób skorzysta z właściwości terenowych. Z drugiej strony, Hummery z silnikiem V8 często były wybierane dla szpanu i wożenia się tylko po mieście. Może więc część klientów nie będzie miała żadnych problemów z ładowaniem, w końcu w wielu miastach nie brakuje stacji ładowania.

Elektryczny Hummer będzie produkowany w fabryce Detroit-Hamtramck, w którą GM zamierza zainwestować 2,2 mld dolarów. Celem jest dostosowanie linii produkcyjnych do tworzenia samochodów elektrycznych i autonomicznych. W fabryce będzie powstał nie tylko Hummer – producent zamierza rozszerzyć swoje portfolio o 20 modeli pozbawionych silnika spalinowego.

Premiera nowej wersji legendarnej ciężarówki ma odbyć się już w 2021 roku. Zainteresowani?

Polecamy również:

Dopłaty do samochodów elektrycznych będą znacząco niższe

źródło: The Verge