Reklama
inteligentna waga Amazfit Smart Scale
Amazfit Smart Scale (źródło: Amazfit)

Oferta marki Amazfit wzbogaciła się o inteligentną wagę Smart Scale

Marka Amazfit kojarzona jest przede wszystkim jako producent smartwatchy i opasek. Tym razem jej oferta wzbogaciła się jednak o produkt z innej kategorii – inteligentną wagę Amazfit Smart Scale.

Reklama

Obecnie praktycznie do każdego produktu można dodać funkcje smart, nawet jeśli czasami jest to tylko sztuka dla sztuki (jak inteligentne kurtki). W dużej części przypadków jest to jednak udany mariaż. Inteligentne wagi ma w swojej ofercie wielu producentów (m.in. Huawei i Xiaomi), a teraz z podobną propozycją wychodzi również marka Amazfit, kojarzona przede wszystkim za sprawą (dostępnych także w Polsce) smartwatchy.

Specyfikacja Amazfit Smart Scale

Podstawową i najważniejszą funkcją tego urządzenia jest oczywiście ważenie. Jak podaje Amazfit, „waga jest wyposażona w precyzyjny czujnik w kształcie litery G, który jest wystarczająco czuły, aby wykryć drobne zmiany wagi do 50 gramów”. Dzięki temu zmiana zostanie odnotowana nawet wtedy, gdy użytkownik wypije tylko szklankę wody.

inteligentna waga Amazfit Smart Scale
Amazfit Smart Scale (źródło: Amazfit)

Inteligentna waga marki Amazfit potrafi też śledzić 16 kluczowych wskaźników zdrowia ciała, dzięki czemu użytkownik będzie mógł lepiej poznać stan swojego organizmu. Urządzenie przedstawi mu, oprócz ogólnej wagi, m.in. procent tkanki tłuszczowej, mięśni, wody i masę kości w ciele, a także wiek fizyczny, BMI wraz z idealną wagą i typ ciała.

Ponadto, po pobraniu aplikacji Zepp, będzie ona zliczać spalone kalorie co 30 minut (oferuje ona śledzenie 18 różnych rodzajów ćwiczeń) i w połączeniu z danymi zebranymi przez Amazfit Smart Scale pomoże sformułować spersonalizowany plan ćwiczeń dla budowy ciała użytkownika.

Co ciekawe, inteligentna waga marki Amazfit potrafi zmierzyć też tętno na stojąco oraz zdolność równowagi w zaledwie 30 sekund. Ta ostatnia pozwala zmniejszyć ryzyko kontuzji podczas ćwiczeń, co w przypadku osób bardzo aktywnych fizycznie jest szalenie ważne.

Jeśli natomiast chodzi o kwestie czysto techniczne, to specyfikacja Amazfit Smart Scale obejmuje m.in. moduły łączności WiFi (2,4 GHz) i Bluetooth 5.0 z funkcją synchronizacji danych w chmurze oraz wyświetlacz LCD o przekątnej 3,4 cala, na którym może zostać wyświetlone nawet do ośmiu informacji (użytkownik będzie mógł wybrać je spośród 14).

Amazfit Smart Scale oferuje też możliwość utworzenia do 10 kont, z których każde może być używane przez nawet 12 osób. Ponadto jest także tryb gościa (dane są automatycznie usuwane od razu po skorzystaniu z wagi). Ciekawostką jest, że za pomocą urządzenia można monitorować również wagę małego dziecka – wystarczy wziąć je na ręce, a inteligentne algorytmy w aplikacji automatycznie ją przeliczą.

Amazfit Smart Scale ma wymiary 320x320x25 cm i waży 2,2 kg, a do jej zasilania służą cztery baterie AAA. Cena wagi nie została podana przed producenta.