Huawei Body Fat Scale AH100 inteligentna waga (fot. Huawei)

Pierwsza, inteligentna waga Huawei trafiła do sprzedaży w Polsce. Ile kosztuje i gdzie można ją kupić?

Smart może być właściwie każdy kawałek elektroniki, wystarczy tylko odpowiednio go wyposażyć i skonfigurować. Inteligentne wagi nie są jednak niczym nowym – na rynku jest ich cała masa i Kasi zdarzyło się już nawet niejedną testować. Mimo to, Huawei dość długo zwlekał, aby przygotować podobną propozycję. Ostatecznie się odważył (hehe) i zaprezentował dwa miesiące temu Body Fat Scale AH100. Dziś sprzęt oficjalnie trafił do sprzedaży w Polsce. I nie jest jakiś przesadnie drogi.

Reklama

Jak podaje w rozesłanej do mediów informacji prasowej Huawei, waga została stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Jest kolejnym elementem ekosystemu, który pozwoli na stałe monitorowanie stanu zdrowia i postępów w treninguBody Fat Scale AH100 ma być więc uzupełnieniem smartfona tej marki i smartwatcha z serii Huawei Watch 2, które także oferują rozbudowane funkcje z zakresu szeroko pojętego monitorowania aktywności fizycznej i zdrowia użytkownika.

Co potrafi Body Fat Scale AH100? Oprócz oczywiście wskazywania wagi, urządzenie pokaże również procentową zawartość tkanki tłuszczowej i wody w organizmie, masę mięśni i tkanki kostnej, BMI (Body Mass Index) oraz BMR (Wskaźnik Podstawowej Przemiany Materii). Waga naturalnie obsługuje język polski. Co więcej, może z niej korzystać nawet do 10 osób – sprzęt bez problemu poradzi sobie z ich rozpoznaniem.

Huawei Body Fat Scale AH100 inteligentna waga (fot. Huawei)

Dane z Huawei Body Fat Scale AH100 można synchronizować z aplikacją Huawei Body Fat Scale. Są one agregowane, dzięki czemu użytkownik ma szansę zobaczyć swoje postępy w wybranym okresie czasu. Waga łączy się ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth. Kompatybilne są z nią urządzenia, pracujące pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4 KitKat i nowszej oraz iOS w wydaniu 8.0 i nowszym.

Huawei Body Fat Scale AH100 waży 1,85 kg i jest pokryta szkłem hartowanym. Wszystkie informacje są wyświetlane na niej za pomocą podświetlenia LED. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w sieciach sklepów x-kom, Media Markt i Saturn. Cenę wagi ustalono na 199 złotych.

Huawei Body Fat Scale AH100 inteligentna waga (fot. Huawei)

Źródło: informacja prasowa