W tym roku założysz na siebie inteligentną kurtkę od Google i Levi's

W tym roku założysz na siebie inteligentną kurtkę od Google i Levi’s

Odkąd smartfon stał się urządzeniem, bez którego większość ludzi nie wyobraża sobie życia, przedrostek „smart” łączy się z różnymi słowami, sugerując, że dany produkt jest w jakiś sposób inteligentny i podłączony do internetu. Dwie firmy, których pola działania znacząco się różnią, Google i Levi’s, połączyły siły, by stworzyć kolejną wariację na temat inteligentnej odzieży. Nadchodzi zatem smartkurtka.

„Mądry ciuch” korzysta z projektu Jacquard, który został zaprezentowany na zeszłorocznej konferencji Google I/O. Jego głównym zadaniem jest nadawanie interaktywnych możliwości przedmiotom codziennego użytku – takim, jak na przykład odzież. Celem jest ułatwienie użytkownikowi życia przez przekazywanie informacji, po które zwykle musiałby sięgnąć do kieszeni, wyciągając swojego smartfona. Brzmi to jak powód, dla którego niektórzy kupują smartwatche. Jednak w projekcie Jacquard chodzi o to, żeby zacząć komunikować się z rzeczami, które do tej pory nie miały szansy stać się „inteligentne”.

Na targach SXSW, które skupiają się na filmie, muzyce i interaktywnych technologiach, pokazano Levi’s Commuter Trucker Jacket. Jest to nic innego, jak kurtka z wbudowanym modułem Bluetooth, do synchronizacji z telefonem.

Lewy mankiet ubrania jest interaktywny – działa na podobnej zasadzie, jak panel dotykowy smartfona lub gładzik w laptopie, przy czym jest wykonany z materiału. Wykonując różne gesty, można odbierać połączenia czy sterować odtwarzaczem muzyki. Specjalnie wydana aplikacja pozwala na dostosowanie różnych gestów do naszych upodobań.

W lewym rękawie kurtki znajduje się akumulator zasilający model Bluetooth. Dzięki niemu zachowa ona swoje inteligentne funkcje przez dwa dni. Później trzeba będzie go naładować.

Kurtka będzie oferowana w różnych rozmiarach, w wersji dla kobiet i mężczyzn. Za przywilej posiadania inteligentnego okrycia trzeba będzie dać 350 dolarów.

 

źródło: Levi’s przez PhoneArena