Słuchawki Xiaomi Mi AirDots Pro 2 mają Bluetooth 5.0 i podwójne mikrofony do redukcji szumów

Xiaomi zaprezentowało wczoraj na swojej konferencji moc nowości. Nie zabrakło także gadżetu dla melomanów – nowych słuchawek bezprzewodowych Mi AirDots Pro 2.

Reklama

Wczorajsza konferencja Xiaomi pełna była nowych urządzeń. Zaprezentowano na przykład:

Wśród tych licznych premier pojawiło się jeszcze jedno urządzenie dla fanów przenośnego audio.

Reklama

Słuchawki Mi AirDots Pro 2

Xiaomi nigdy nie kryło się z tym, że wzornictwem swoich urządzeń nawiązuje do sprzętów Apple. Najnowsze słuchawki Chińczyków są przykładem tego, że to podejście jest silnie zakorzenione w umysłach projektantów firmy. Jednak design to jedno, a specyfikacja to całkiem coś innego.

Mi AirDots Pro 2 łączy się ze sprzętami przez Bluetooth 5.0 i dysponuje kodekiem audio Hi-Res LDHC. Dodatkowo, słuchawki te można obsługiwać głosowo, a jedną z najważniejszych funkcji jest redukcja szumów otoczenia, która możliwa jest dzięki zastosowaniu podwójnych mikrofonów w obudowach słuchawek. Pchełki są odrobinę większe od AirPodsów, co ma pomóc w lepszej reprodukcji audio.

Słuchawki, po otwarciu etui i wyciągnięciu ich, automatycznie połączą się ze smartfonem z nakładką MIUI, jeśli tylko wykryją taki w zasięgu. Mogą współpracować także z iOS. Będzie można obsługiwać je dotykowo, regulując w ten sposób poziom głośności lub zmieniając utwory. Czujniki znajdujące się w pchełkach, wstrzymają odtwarzanie, gdy tylko jedna ze słuchawek zostanie wyjęta z ucha. Każda z nich waży 4,5 grama, a etui – 50 gramów.

Czas działania określono na 4 godziny, przy czym wydłuża się on do 14 godzin dzięki możliwości podładowywania słuchawek z etui. Samo stylowe opakowanie ładuje się godzinę.

Mi AirDots Pro 2 kosztują 399 juanów (~225 zł) i będą dostępne w sprzedaży w Chinach już za dwa dni.

 

źródło: fonearena