telewizor Xiaomi Mi Full Screen TV Pro
Xiaomi Mi Full Screen TV Pro (fot. @Xiaomi)

Nowy telewizor od Xiaomi zawstydza konkurencję. Jest świetny i niewiarygodnie tani!

Nie da się ukryć, że w trakcie dzisiejszej (przesadnie długiej i momentami nudnej) konferencji Xiaomi całe show skradł futurystyczny Mi MIX Alpha. Zaczęła się ona jednak od prezentacji telewizora Xiaomi Mi Full Screen TV Pro, obok którego także nie sposób przejść obojętnie.

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro – specyfikacja

Telewizor ten będzie dostępny w trzech wersjach: 65″, 55″ i 43″. Wszystkie mają identyczną specyfikację z dwoma wyjątkami: najmniejszy model obsługuje tylko łączność przez pasmo WiFi 2,4 GHz (większe dwa również w częstotliwości 5 GHz) i ma jedynie dwa złącza HDMI (w pozostałych dwóch wariantach są po trzy). Reszta jest już dokładnie taka sama.

Reklama

Ekran w Xiaomi Mi Full Screen TV Pro ma rozdzielczość 4K 3840×2160 pikseli i charakteryzuje się 178° kątami widzenia oraz odświeżaniem na poziomie 60 Hz. Telewizor może również wyświetlać treści w 8K. Do tego Xiaomi zadbało o rozwiązania poprawiające jakość emitowanego obrazu. Od razu warto też dodać, że wyświetlacz zajmuje „nawet 97%” powierzchni panelu przedniego dzięki temu, że ramki są niezwykle cienkie. Rama okalająca urządzenie wykonana jest zaś z anodyzowanego aluminium, a nóżki ze „zwykłego” aluminium.

telewizor Xiaomi Mi Full Screen TV Pro
Xiaomi Mi Full Screen TV Pro (fot. Xiaomi)

Moce obliczeniowe w Xiaomi Mi Full Screen TV Pro zapewnia procesor Amlogic T972, który jest pierwszym układem tego producenta do telewizorów wykonanym w 12-nm litografii. SoC składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A55 o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,92 GHz i zapewnia o 63% wyższą wydajność oraz pobiera o 55% mniej energii niż Amlogic T962. Jeśli zaś chodzi o grafikę, to jest tutaj ARM Mali-G31 MP2 GPU. Do kompletu są 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej.

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro oferuje też dwa głośniki o mocy 8 W każdy. Wysoką jakość odtwarzanego dźwięku zapewniają technologia Dolby Atmos i wsparcie dla DTS-HD. Telewizor obsługuje łączność przez WiFi i Bluetooth 4.2, a na liście złączy znajdują się również (oprócz wspomnianych już HDMI, w tym jednym z ARC) m.in. dwa pełnowymiarowe USB i Ethernet.

telewizor Xiaomi Mi Full Screen TV Pro
Xiaomi Mi Full Screen TV Pro (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro zarządza się za pomocą dedykowanego pilota na Bluetooth. Oferuje on również obsługę głosową i możliwość sterowania urządzeniami Smart Home. W przypadku kamerek można podejrzeć obraz z nich na ekranie telewizora. Urządzenie wyświetla też powiadomienia z podłączonych sprzętów. Działa to jednak wyłącznie w Chinach, gdyż odpowiada za to asysten głosowy XiaoAi.

telewizor Xiaomi Mi Full Screen TV Pro
Xiaomi Mi Full Screen TV Pro (fot. @Xiaomi)

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro – ceny

  • Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 65″ (E65S) – 3399 juanów (równowartość ~1850 złotych)
  • Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 55″ (E55S) – 2399 juanów (równowartość ~1300 złotych)
  • Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 43″ (E43S) – 1499 juanów (równowartość ~850 złotych)

Nie można zaprzeczyć, że ceny Xiaomi Mi Full Screen TV Pro są wyjątkowo atrakcyjne, jednak nie wiadomo, czy telewizor ten będzie dostępny poza Chinami.

Źródło: Xiaomi, Xiaomi, Xiaomi, @Xiaomi