Xiaomi uzupełnia ofertę – powerbank, pionowa ładowarka bezprzewodowa i pendrive

Nazwanie Xiaomi chińskim gigantem nie byłoby wyolbrzymieniem. Nie znam drugiej firmy produkującej elektronikę konsumencką o tak szerokim i zadziwiającym portfolio – od golarek przez inteligentne buty po smartfony z ekranem dookoła obudowy i telewizory. Producent nie spoczywa jednak na laurach i w dniu dzisiejszym oferta marki wzbogaciła się o kolejne akcesoria.

Oprócz kilku urządzeń, które już mieliśmy okazję dziś zobaczyć, w tym niesamowity smartfon Mi MIX Alpha, Xiaomi zaanonsowało wprowadzenie do sklepów kilku przydatnych gadżetów.

Reklama

Xiaomi Mi Powerbank 3 50W

Nowy bank energii odznacza się pojemnością 20000 mAh i obsługuje technologię Xiaomi super flash charging. Ma dwa gniazda USB A i jedno USB typu C. Ostatnie z nich służy nie tylko jako wejście, ale również jako wyjście. W związku z tym możemy nim ładować 3 urządzenia na raz z maksymalną mocą 50W. Producent wycenił urządzenie na 299 yuanów (ok. 168 zł).

 

 

Xiaomi 30W Vertical Wireless Charger

Ładowarka potrafi naładować telefon mocą 30W. Tak duża ilość energii wymagała zastosowania aktywnego chłodzenia. Xiaomi obiecuje jednak, że wiatraczek jest ultra cichy i efektywnie odprowadza ciepło. Co ciekawe, powietrze jest wdmuchiwane pomiędzy obudowę a ładowany telefon – dzięki temu chłodzone są oba elementy.

 

 

 

Producent deklaruje pełną zgodność ze standardem Qi. Ładowarkę wyceniono na 199 juanów, czyli ok. 112 zł.

Pendrive Xiaomi U-Disk 64 GB

Ostatnią z nowości jest pamięć masowa o pojemności 64 GB i obsłudze USB 3.0. Mieści się w niewielkiej obudowie ze stopu cynku z zamocowanym paskiem. Producent deklaruje maksymalne prędkości odczytu na poziomie 124 MB/s. Nieznane są jednak dane dotyczące szybkości zapisu.

 

Xiaomi wykonało urządzenie w technologii UDP (mikrokości pamięci z elektroniką zalaną tworzywem). Dzięki temu pamięć została uodporniona na działanie pyłu i zachlapanie. Jest również niewrażliwa na wstrząsy, wysoką temperaturę i zmiany ciśnienia.

Produkt został wyceniony na 79 juanów (ok. 44 zł).

 

źródło: GizChina (1), (2)