Xiaomi uzupełnia ofertę - powerbank, pionowa ładowarka bezprzewodowa i pendrive

Xiaomi uzupełnia ofertę – powerbank, pionowa ładowarka bezprzewodowa i pendrive

Nazwanie Xiaomi chińskim gigantem nie byłoby wyolbrzymieniem. Nie znam drugiej firmy produkującej elektronikę konsumencką o tak szerokim i zadziwiającym portfolio – od golarek przez inteligentne buty po smartfony z ekranem dookoła obudowy i telewizory. Producent nie spoczywa jednak na laurach i w dniu dzisiejszym oferta marki wzbogaciła się o kolejne akcesoria.

Oprócz kilku urządzeń, które już mieliśmy okazję dziś zobaczyć, w tym niesamowity smartfon Mi MIX Alpha, Xiaomi zaanonsowało wprowadzenie do sklepów kilku przydatnych gadżetów.

Xiaomi Mi Powerbank 3 50W

Nowy bank energii odznacza się pojemnością 20000 mAh i obsługuje technologię Xiaomi super flash charging. Ma dwa gniazda USB A i jedno USB typu C. Ostatnie z nich służy nie tylko jako wejście, ale również jako wyjście. W związku z tym możemy nim ładować 3 urządzenia na raz z maksymalną mocą 50W. Producent wycenił urządzenie na 299 yuanów (ok. 168 zł).

 

Xiaomi uzupełnia ofertę - powerbank, pionowa ładowarka bezprzewodowa i pendrive

 

Xiaomi 30W Vertical Wireless Charger

Ładowarka potrafi naładować telefon mocą 30W. Tak duża ilość energii wymagała zastosowania aktywnego chłodzenia. Xiaomi obiecuje jednak, że wiatraczek jest ultra cichy i efektywnie odprowadza ciepło. Co ciekawe, powietrze jest wdmuchiwane pomiędzy obudowę a ładowany telefon – dzięki temu chłodzone są oba elementy.

 

Xiaomi uzupełnia ofertę - powerbank, pionowa ładowarka bezprzewodowa i pendrive

 

 

Producent deklaruje pełną zgodność ze standardem Qi. Ładowarkę wyceniono na 199 juanów, czyli ok. 112 zł.

Pendrive Xiaomi U-Disk 64 GB

Ostatnią z nowości jest pamięć masowa o pojemności 64 GB i obsłudze USB 3.0. Mieści się w niewielkiej obudowie ze stopu cynku z zamocowanym paskiem. Producent deklaruje maksymalne prędkości odczytu na poziomie 124 MB/s. Nieznane są jednak dane dotyczące szybkości zapisu.

Xiaomi uzupełnia ofertę - powerbank, pionowa ładowarka bezprzewodowa i pendrive

 

Xiaomi wykonało urządzenie w technologii UDP (mikrokości pamięci z elektroniką zalaną tworzywem). Dzięki temu pamięć została uodporniona na działanie pyłu i zachlapanie. Jest również niewrażliwa na wstrząsy, wysoką temperaturę i zmiany ciśnienia.

Produkt został wyceniony na 79 juanów (ok. 44 zł).

 

źródło: GizChina (1), (2)