Motorola nie zwalnia tempa. Dwa kolejne moto razr w drodze

Nie tak dawno producent zaprezentował nowy, składany smartfon Motorola razr 2022, który to może nie przyniósł zbyt wielu innowacji, ale wreszcie otrzymał procesor godny flagowca. Okazuje się jednak, że plany Motoroli się na tym nie kończą – nowe składane modele z serii razr mają trafić na rynek już w przyszłym roku.

Motorola razr 2022 to nowy początek?

Kiedy niedawno w Chinach zaprezentowano model Motorola razr 2022, rynek był nieco zasmucony faktem, że nowe urządzenie nie zostanie udostępnione poza granicami Państwa Środka. Nie wiedzieć czemu, producent postanowił zmienić zdanie i moto razr 2022 będzie dostępna również w Europie, w tym i w Polsce.

To dobrze, bowiem Motorola razr 2022 w końcu zasługuje na to, by w pełni nazwać ją flagowcem – największą nowością i zarazem tą najbardziej oczekiwaną, jest zastosowanie procesora Snapdragon 8+ Gen 1, który sprawia, że składak Motoroli może nareszcie walczyć bezpośrednio z najlepszymi smartfonami na rynku.

składany smartfon Motorola razr 2022 foldable smartphone

Nie wiadomo skąd dokładnie taka zmiana decyzji, ale widać, że w siedzibie firmy zmieniono podejście do tematu składanych smartfonów. Najlepszym tego przykładem są doniesienia o tym, że dwa kolejne składaki z serii razr są już w trakcie zaawansowanych prac rozwojowych i powinny zadebiutować już w przyszłym roku.

W 2023 roku zadebiutują co najmniej dwa składaki Motorola razr

Według znanego leakstera, Evana Blassa, Motorola ma w planach zaprezentowanie dwów kolejnych składanych urządzeń w 2023 roku. Niestety, na chwilę obecną nie wiemy zbyt wiele na ich temat.

Evan podzielił się jedynie nazwami kodowymi produktów, które maja należeć do linii razr, a więc – zgodnie z obecną nomenklaturą – będą to składane urządzenia z elastycznymi ekranami. Pierwszy z modeli o kodowej nazwie „Juno” powinien być wyposażony, podobnie jak tegoroczny model, w procesor Snapdragon 8+ Gen 1, a także otrzymać wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 144 Hz. Widać zatem wyraźnie, że model „Juno” będzie kontynuacją modelu Motorola razr 2022.

Drugie urządzenie o kodowej nazwie „Venus” jest owiane zdecydowanie większą tajemnicą. Wiadomo jedynie, że będzie to urządzenie linii razr, a więc kolejny ze składaków. Wygląda jednak na to, że ten model wniesie konkretniejsze poprawki względem tego, co zostało zaprezentowane w tym roku.

Niestety, konkretna data premiery wspomnianych urządzeń pozostaje nieznana. Wiemy jedynie, że możemy się ich spodziewać w przyszłym roku. Najprawdopodobniej nie zostaną one zaprezentowane równocześnie, co tym bardziej pozwala przypuszczać, że model „Juno” będzie delikatnym odświeżeniem, a „Venus” kolejną generacją z konkretnymi usprawnieniami.