smartfon Redmi 7A
Redmi 7A (fot. Xiaomi India)

Redmi 7A w nowej wersji ma znacznie lepszy aparat

Redmi 7A zadebiutował oficjalnie pod koniec maja 2019 roku. Dziś marka-córka Xiaomi wprowadziła go do sprzedaży na kolejnym rynku, jednak jednocześnie zdecydowała się wprowadzić niewielką, aczkolwiek zauważalną zmianę w specyfikacji, aby smartfon był jeszcze bardziej konkurencyjny w segmencie low-end.

Seria Redmi xA to prawdziwy magnes na klientów. Za niewielkie pieniądze otrzymują bowiem porządny sprzęt, który bezproblemowo poradzi sobie z większością zadań podczas codziennego użytkowania, pomimo niewyśrubowanej specyfikacji. Smartfony z tej linii sprzedają się jak ciepłe bułeczki i nieustannie są jednymi z najlepiej sprzedających się inteligentnych telefonów na rynku (w 2018 roku piąte miejsce pod względem sprzedaży na całym świecie).

Szczególnie dobrze wygląda popyt na smartfony z serii Redmi xA w Indiach. Producent pochwalił się, że w ciągu zaledwie dwóch lat sprzedał w tym kraju łącznie aż 23,6 miliona egzemplarzy Redmi 4A, Redmi 5A i Redmi 6A. To wręcz niewyobrażalny sukces, którego niejeden konkurent może marce tylko pozazdrościć.

Dla Xiaomi i Redmi Indie są bardzo ważnym rynkiem i dlatego producenci traktują użytkowników w tym kraju wyjątkowo, co – jak widać na powyższym przykładzie – ma swoje wymierne korzyści. O specjalnym traktowaniu świadczy m.in. fakt, że w państwie tym wprowadzono do sprzedaży aż trzy modele z serii Redmi Note 7: Redmi Note 7, Redmi Note 7S i Redmi Note 7 Pro.

Teraz okazuje się, że na tym marka-córka Xiaomi nie poprzestała. Od pewnego czasu Redmi zapowiadało premierę Redmi 7A w Indiach i sugerowało, że smartfon może zostać wyposażony w złącze USB-C lub nawet procesor Qualcomm Snapdragon 730 (nawet jeśli brzmi to absurdalnie).

Dziś, podczas oficjalnej premiery, producent zdradził, co tak naprawdę się zmieniło względem oryginalnego Redmi 7A. Otóż w wersji przeznaczonej na rynek indyjski zastosowano inny sensor w aparacie głównym – jest to matryca Sony IMX486 o rozdzielczości 12 Mpix z pikselami wielkości 1,25 µm, którą znaleźć można m.in. na pokładzie indyjskiego wariantu Redmi Note 7 i Xiaomi Mi A2, a więc smartfonów z nieco wyższej półki.

Dla przypomnienia, aparat w pierwowzorze ma 13 Mpix i piksele wielkości 1,12 µm. Producent deklaruje, że jest to jedyny model z tego segmentu na rynku z tym sensorem na pokładzie. Niestety, raczej wątpliwe, aby do Polski trafiła indyjska wersja Redmi 7A.

Na koniec warto też dodać, że w Indiach smartfon zostanie objęty 24-miesięczną gwarancją producenta, co w tym kraju jest prawdziwym ewenementem.

Specyfikacja Redmi 7A

Redmi 7A będzie walczyć o klienta ze skromnym budżetem. Na pokładzie procesor Snapdragon 439

Źródło: Xiaomi India, Android Authority, @XiaomiIndia, @XiaomiIndia